Zbójna zagrała w Wielkiej Orkiestrze

  • 13.01.2013, 22:24
  • A.L K.B
Zbójna zagrała w Wielkiej Orkiestrze
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już 13. raz gra w Zbójnej. 80 wolontariuszy z tego sztabu zbierało pieniądze do puszek także w Ostrołęce, Łysych, Łomży i Nowogrodzie. Razem uzbierali 22, 989 zł jak podaje Renata Krajewska szefowa sztabu WOŚP w Zbójnej.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już 13. raz gra w Zbójnej. 80 wolontariuszy z  tego sztabu zbierało pieniądze do puszek także w Ostrołęce, Łysych, Łomży i Nowogrodzie. Razem uzbierali 22, 989 zł jak podaje Renata Krajewska szefowa sztabu WOŚP w Zbójnej.

– Wolontariusze to głównie młodzież z Gminy Zbójna. Od dwóch lat pieniądze do puszki zbiera z nami jeden z naszych najmłodszych wolontariuszy z Nowogrodu. Mówi, że robi to dlatego, że  jego brat choruje, a w trudnych chwilach pomógł mu sprzęt zakupiony przez WOŚP. Jak tłumaczy w ten sposób chce się zrewanżować i podziękować całej Orkiestrze i wszystkim ludziom dobrej woli – mówi Renata Krajewska szefowa sztabu WOŚP w Zbójnej.

W Zbójnej odbyła się również aukcja przedmiotów z której dochód w tym roku zostanie przekazany na sprzęt ratujący życie i pomagający maluchom oraz  ludziom starszym. Licytację poprowadził współpracujący od samego początku z Orkiestrą, emerytowany nauczyciel Jan Zieliński.

Co roku w Zbójnej z Orkiestrą gra zespół Itex, a w 21. finale po raz pierwszy zagrał zespół Inside, który dał ponad godzinny koncert.

– Podczas finału było bardzo bezpiecznie – tłumaczy Renata Krajewska. – Nie doszło do żadnych incydentów. Wszyscy wolontariusze i bawiący się z nami byli bezpieczni. Pewnie dlatego, że policja włączyła się w kwestowanie – mówi szefowa sztabu WOŚP w Zbójnej.

Efektowne światełko do nieba zakończyło świętowanie w Zbójnej. 


Fot. Karol Babiel

A.L K.B
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe