Zmiana na trasie linii nr „1”

  • 03.01.2013, 10:29
  • Aneta Liniewska
Zmiana na trasie linii nr „1”
W związku ze zmianami jakie zachodzą w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji od początku nowego roku, linia nr 1, która dowoziła z terenu całej Łomży uczniów Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie do szkoły, teraz jest też dostosowana do potrzeb pracowników OSM Piątnica.

W związku ze zmianami jakie zachodzą w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji od początku nowego roku, linia nr 1, która dowoziła z terenu całej Łomży uczniów Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie do szkoły, teraz jest też dostosowana do potrzeb pracowników jednego z największych pracodawców w regionie – OSM Piątnica.

Teraz w ciągu dnia cztery kursy zajeżdżają pod mleczarnię. Jadąc od Łomży ulicami Czarnocką i Forteczną autobus zatrzymuje się pod mleczarnią o 5:38, 6:53, 13:38, 21:38. Następnie wyjeżdża ulicą przy stacji paliw i ul. Stawiskowską jedzie tak jak wcześniej do Marianowa. Wracając autobus zajeżdża na przystanek przy OSM Piątnica o 6:15, 14 :15, 15:15 i 22:15.

Zmiany te mają ułatwić mieszkańcom Łomży dojazd do pracy. Spowodują też zmniejszenie natężenia ruchu pojazdów osobowych na tej trasie. Wpłyną również pozytywnie na środowisko.

Jedną ze zmianą proponowaną przez nowego dyrektora MPK miała być współpraca z łomżyńskimi pracodawcami.

–Jak widać wszystko idzie w dobrym kierunku – mówi Robert Wierciszewski, kierownik działu eksploatacji MPK. – Od 2 stycznia OSM Piątnica wykupiła dla swoich pracowników 85 elektronicznych biletów autobusowych. Takie są początki. Mamy nadzieje, że te działania się sprawdzą – dodaje Wierciszewski.

Aneta Liniewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe