To już 10 lat!

  • 14.04.2012, 22:37
  • Aneta Liniewska
To już 10 lat!
Nie sposób zliczyć wszystkich nagród i tytułów jakie zdobyli. Od 10 lat tworzą zgraną paczkę, którą łączy wspólne zainteresowanie – taniec.

Nie sposób zliczyć wszystkich nagród i tytułów jakie zdobyli. Od 10 lat tworzą zgraną paczkę, którą łączy wspólne zainteresowanie – taniec.

W piątek 13. bez żadnych przeszkód rozpoczęła się impreza z okazji 10 – lecia Crazy Twisting Group. W krótkim materiale filmowy obecny skład formacji przedstawił się zgromadzonym na sali gościom. Po chwili: Kisiel, Chodzik, Mr Jinx, Psychikus, Bartek, Artysta, Łania, Małysh i  Lotny w towarzystwie B.K. Team pojawili się na scenie osobiście i dali krótki popis swoich umiejętności.

Do tego występu przygotowywali się tak naprawdę od 2002 roku. Piątkowe spotkanie było podsumowaniem wielu lat ciężkiej pracy i wysiłku jakie członkowie grupy włożyli w osiągnięcie tak spektakularnego sukcesu.

– Moim marzeniem było stworzyć taką grupę w naszym mieście. Największym sukcesem jest to, że dalej się spotykamy i tworzymy. Wiadomo zdobyliśmy różne tytuły, cieszą nas one, ale też motywują do dalszej pracy – tłumaczył Marek Kisiel, instruktor i członek C.T. Group. – Grupa tworzyła się powoli, stopniowo, na początku trenowało nas trzech, czterech. Spotykaliśmy się wszędzie tam, gdzie mogliśmy ćwiczyć. Później możliwość trenowania w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych dał nam dyrektor Roman Borawski. Rozwijaliśmy się. Dołączało do nas coraz więcej osób. Istniejemy już 10 lat i cieszymy się z tego, że możemy dalej robić to co do tej pory  – kontynuuje Marek Kisiel.

W ciągu tylu lat grupa dorobiła się pokaźnego archiwum zdjęć i filmów, którymi podzieliła się  z publicznością. Film „C.T. Group 2002 – 2012”  dokumentujący historię formacji pokazał jak zmieniali się członkowie grupy, jak doskonalili swoje umiejętności i jak cieszyli się z występów w całej Polsce, ale i na świecie.  

– Przede wszystkim zajmujemy się tańcem breakdance, ale czerpiemy też z innych styli np. hip hop, locking, pop ping. Ja specjalizuję się w bboying – u. Kiedy wymyślamy choreografię to nie wygląda tak, że ktoś ją nam z góry narzuca, tylko wszyscy siadamy i wtedy jest burza mózgów. Każdy zawsze ma coś do powiedzenia. Ostatecznie wychodzi z tego coś co, jak widać ludzi cieszy. Współpraca w grupie układa się świetnie.  Po tylu latach staliśmy się dla siebie rodziną – mówi Adrian Parzych, członek C.T. Group.

Imprezę poprowadził Tetris, który dał popis  freestylu, w którym mowa była o losach grupy. Do łez rozbawił publiczność zaprezentowany przez grupę występ zatytułowany „Co To Głup”. Tytuł odnosi się do wielu dziwnych tłumaczeń skrótu zbudowanego z pierwszych liter nazwy zespołu.

W trakcie spotkania na scenie wystąpił Lil Fab i wykonał hip – hopowy  utwór dotyczący Crazy Twisting Group. Następnie sceną przejął bit boxer – Maciej Plewczyński „Crashu”. Występy te również cieszyły się uznaniem widzów.

Grupa poprzez udział w różnych programach telewizyjnych jest rozpoznawalna w całym kraju. Natomiast fakt umieszczania w swoich występach, piosenek takich jak np. „My z Łomży” Hanki Bielickiej automatycznie sprawia, że są kojarzeni z naszym miastem. W piątkowy wieczór również wystąpili z układem zawierającym ten utwór. Na scenie pojawił się wielki gramofon i ogromne płyty winylowe. Po występie były owacje na stojąco i wielki hałas, który jest formą uznania dla umiejętności zespołu.

Po zakończonym programie na scenę zostali poproszeni byli i obecni członkowie C. T. Group. Przedstawiciele Urzędu Miasta wręczyli im upominki od prezydenta Łomży. Grupa otrzymała też kamerę od dyrektora MDK – DŚT, która ma im służyć w upamiętnianiu wszystkich radosnych chwil.   

 – Grupa C.T. Group jest od 10 lat członkiem MDK-DŚT. Widzę jakim żywiołem tanecznym jest Marek Kisiel, to dzięki niemu formacja jest w świetnej kondycji. Ich sukcesy są owocem ciężkiej pracy i pomysłowości. To Marek Kisiel jest kierownikiem grupy i to on dba o to, by w zespole panował ład. Mobilizuje członków formacji do wysiłku, ale również do edukacji. Dzięki niemu wielu chłopaków podjęło dalszą naukę i teraz są na studiach chociaż wcześniej tego nie planowali. To właśnie dzięki jego zapałowi i miłości do tańca, od 10 lat grupa trzyma ciągle wysoki poziom – tłumaczy Roman Borawski dyrektor MDK - DŚT w Łomży.

Galerię zdjęć z Jubileuszu 10 – lecia Crazy Twisting Group możecie obejrzeć tutaj.

Aneta Liniewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe