Już co dziesiąty PIT wpływa przez Internet

  • 04.04.2012, 15:06
  • Aneta Liniewska
Już co dziesiąty PIT wpływa przez Internet
Blisko 230 tys. PIT-ów złożono od początku roku do końca marca w podlaskich urzędach skarbowych, co stanowi około połowy zeznań, które do 30 kwietnia br. powinny wpłynąć do urzędów.

Blisko 230 tys. PIT-ów złożono od początku roku do końca marca w podlaskich urzędach skarbowych, co stanowi około połowy zeznań, które do 30 kwietnia br. powinny wpłynąć do urzędów

Tegoroczna kampania podatkowa przebiega bardzo podobnie, jak kampanie w latach poprzednich. W większości urzędów skarbowych woj. podlaskiego zaobserwowano zbliżoną liczbę zeznań podatkowych w porównaniu z rokiem ubiegłym. Do tej pory podatnicy rozliczający się na formularzach PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39, złożyli 224.053 zeznania podatkowe.

Ze złożonych do tej pory zeznań wynika, że urzędy skarbowe woj. podlaskiego będą musiały zwrócić swoim podatnikom blisko 140 mln zł.

Podatnicy coraz częściej korzystają także z możliwości elektronicznego rozliczenia się z podatku dochodowego za pośrednictwem strony internetowej www.e-deklaracje.mf.gov.pl Przez Internet złożono do tej pory w woj. podlaskim co dziesiąty PIT, czyli patrząc na liczby 23.118 zeznań podatkowych. Najwięcej zeznań elektronicznych złożyli mieszkańcy Białegostoku – 11.559, Suwałk – 3.501, Łomży – 1.735 i Augustowa – 1.055.

Aneta Liniewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe