Zabiegi odmładzające sposobem na przedłużenie młodości

  • 31.07.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Zabiegi odmładzające sposobem na przedłużenie młodości
Z biegiem lat nasza skóra traci na jędrności. Organizm produkuje coraz mniej substancji odpowiedzialnych za jej elastyczność i gładkość. Dlatego gabinety kosmetyczne oferują liczne zabiegi, które umożliwiają utrzymanie skóry w dobrej kondycji przez wiele lat.

Pobudź skórę do działania

Istnieje wiele sposobów, by skóra była gładka i jędrna nawet po pięćdziesiątce. Wszystko zależy od nas i od tego, jak będziemy ją pielęgnowały. Praktycznie gdy zauważmy pierwsze objawy starzenia się skóry, jak pojawienie się zmarszczek w okolicach kącików ust, oczu, czy dekoltu. Nazywa się je mimicznymi, gdyż pojawiają się ze względu na naturalną ekspresję twarzy. Do wygładzania niechcianych linii stosuje się chociażby toksynę botulinową, która stała się najbardziej pożądaną substancją odmładzającą. To ona dała początek współczesnej medycynie estetycznej.  Najczęściej jest używana w okolicach oczu i czoła. W pierwszym przypadku powiększa ona oko, w drugim zaś daje efekt podniesionych brwi.

Jeśli chcemy zwiększyć zasięg działania, możemy spróbować mezoterapii. Polega ona na wprowadzeniu substancji odżywczych bezpośrednio pod skórę. Może to odbyć się za pomocą igieł, bądź laserowo. Ta druga opcja jest bardziej nowoczesna. Laser nie narusza ciągłości skóry, a po zabiegu zmarszczki są o wiele mniej widoczne. Mezoterapia igłowa natomiast polega na przeprowadzeniu tysięcy mikronakłuć i uszkodzeniu naskórka. To sprawia, że organizm uruchamia procesy regeneracyjne i zaczyna wytwarzać większe ilości kolagenu oraz kwasu hialuronowego.

Zabiegi odmładzające – lifting termiczny

Skórę można także pobudzić za pomocą temperatury. Takie rozwiązanie nazywa się liftingiem termicznym. Urządzenie wykorzystywane do tego zabiegu emituje czerwone światło, które podgrzewa skórę właściwą i obkurcza włókna kolagenowe. Efekt widoczny jest zaraz po zakończeniu liftingu. Podgrzane komórki będą produkować niezbędne substancje jeszcze długo po zabiegu. Rozwiązanie to można stosować na całym ciele. Innym rodzajem liftingu jest ten wykonywany za pomocą mikronici. Pierwotnie wykorzystuje się je do szycia ran. Jednak sprawdzają się także przy odmładzaniu skóry. Nici te rozpuszczają się w skórze, ale zanim to nastąpi, podrażnią skórę i wymuszą produkcję nowych włókien kolagenowych. Salony kosmetyczne oferują obecnie dziesiątki różnych zabiegów odmładzających. To, na jakie się zdecydujemy, zależy tylko od zasobności portfela, a także efektów, jakie chcemy uzyskać. Dlatego wiele gabinetów oferuje konsultacje z kosmetologiem. Mają one na celu wybranie odpowiedniej dla danej klientki kuracji. W ten sposób szybciej osiągniemy pożądane rezultaty.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: