Odpowiednie kolory w reklamie gwarancją sukcesu

  • 29.08.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Odpowiednie kolory w reklamie gwarancją sukcesu
Kolory znacznie wpływają na nasze życie. Determinują nasze samopoczucie, wpływają na nasze decyzje zakupowe. Dlatego każdy marketingowiec nie bagatelizuje tego tematu i skrupulatnie dobiera barwy do danej kampanii.

Kolory w reklamie – co przyciąga?

Kolory wywołują u człowieka określony nastrój. Potrafią zmotywować do działania lub zupełnie go uciszyć. Podobnie jest w marketingu. Różne badania pokazują, że aż w 90%  przypadków kolor determinuje opinię o danym produkcie. Istnieją barwy, które wpływają na szybsze podjęcie decyzji zakupowej. Takim kolorem jest właśnie czerwień. Jest to pobudzająca i energetyczna barwa, która przyspiesza bicie serca, zwiększa apetyt czy pobudza namiętność. Barwa ta wzbudza ekscytację, dzięki czemu idealnie nadaje się do stosowania w czasie wyprzedaży. Dlatego tak wiele firm, takich jak KFC czy Rossmann, zdecydowało na taką właśnie kolorystykę. Barwa ta bowiem najlepiej sprawdza się w branży związanej z jedzeniem, grami, czy samochodami.

Zupełnie inną barwą jest pomarańczowy. To kolor, który szczególnie trafia do ludzi młodych. Kojarzy się z przygodą, zabawą i przyjaźnią. Jest energetyczny i sugeruje produkty dla wszystkich, ale wysokiej jakości. Pomarańczowy zachęca też do wspólnej aktywności oraz wydawania pieniędzy. Będzie więc przydatny wszędzie tam, gdzie trzeba podkreślić szybkość akcji. Dlatego chętnie wykorzystują go serwisy aukcyjne, hotele, czy biura podróży.

Kolory w reklamie – spokój i elegancja

Kolory w reklamie to nie tylko energia i pilne podejmowanie decyzji. Zupełnie inne cechy niesie ze sobą kolor niebieski. Ma on działanie uspokajające, redukuje napięcie i daje poczucie jedności. Niebieski to zaufanie, dlatego chętnie korzystają z niego wszelkiego rodzaju towarzystwa ubezpieczeniowe, banki, czy firmy technologiczne. Poczucie bezpieczeństwa wiąże się także z kolorem zielonym. To barwa natury, symbolizuje więc świeżość i spokój. Kojarzy się także z harmonią duszy i ciała, dlatego korzystają z niej firmy związane ze służbą zdrowia, czy ochroną środowiska. Najbardziej eleganckim kolorem w reklamie jest jednak czerń. Symbolizuje ona klasę i elegancję. Czarny to także ekskluzywność, przywództwo, czy tajemniczość. Wiąże się to z tym, że kolor ten związany jest z ważnymi dla nas momentami z życia. Czarny pasuje praktycznie do każdego rodzaju działalności. Szczególnie wykorzystywany jest do promocji produktów luksusowych – drogich samochodów, obuwia, czy telewizorów. Kolory w reklamie to także przedmiot wielu webinarów. Dzięki nim możesz dowiedzieć się, jak dobierać barwy, by zmaksymalizować swój przekaz. Świadome używanie kolorów w reklamie jest bowiem w dzisiejszym świecie bardzo ważne.

Grupa Tipmedia
Podziel się: