Profile PCV niezbędne do wykończenia zabudowy

  • 04.09.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Profile PCV niezbędne do wykończenia zabudowy
Szczeliny między blatem a ścianą warto wypełnić. Doda to nie tylko estetycznego wyglądu, ale również ochroni mebel przed uszkodzeniami.

Profil meblowy odnowi stary sprzęt

Nic tak nie jest potrzebne w domu jak profile meblowe. Wpływają one na trwałość sprzętów oraz na zachowanie ładu i porządku w pomieszczeniu. Na rynku znajduje się wiele profili, zarówno pod kątem tworzywa, jak i koloru. Nie musimy też martwić się o to, czy dostaniemy profil, który będzie odpowiadał barwą naszym meblom. Logiczne jest, że kupując meble kierujemy się przede wszystkim ich funkcjonalnością oraz kolorem, który ma współgrać z resztą pomieszczenia. Trendy się zmieniają, ale oferta profili jest tak różnorodna, że bez problemu znajdziemy interesujący nas kolor. Co ciekawe, producenci oferują także możliwość zamówienia profilu o kolorze indywidualnie zdefiniowanym przez klienta. Na rynku znajdziemy także różne typy profili meblowych. Do wyboru mamy listwy do obrzeży płaskich, przyblatowe i maskujące, cokoły meblowe oraz profile C i T. Najczęściej są one wykonane z tworzywa sztucznego. Pigmenty wymieszane ze stabilizatorami, środkami smarującymi i polichlorkiem winylu dają jednobarwne produkty w licznych odcieniach kolorystycznych. Nie jest to jednak jedyna metoda przyozdabiania profili meblowych. Producenci stosują także foliowanie, drukowanie, a także proces koestrudowania. W wyniku tego ostatniego procesu barwa profili jest zbliżona do mebli, a powstałe  uszkodzenia nie są tak bardzo widoczne. Coraz bardziej popularne staje się także aluminium. Są one bardzo odporne na uszkodzenia, a także korozję. Występują one nie tylko w kolorze stalowym, ale także w wersjach imitujących drewno czy jednorodnych wybranych kolorach.

Profile PCV producent – rodzaje i zastosowanie

Gdzie możemy zastosować jeszcze profile PCV? Okazuje się, że w bardzo wielu przypadkach. Listwa uszczelniająca przeznaczona jest do wypełniania powierzchni przy zlewie. Dzięki niej woda nie będzie gromadzić się na szafce. Profile PCV posłużą nam także do łączenia dwóch blatów. Listwa szczelinowa sprawdzi się także wtedy, gdy ściana ma wyjątkowo nierówną powierzchnię. Profil kątowy przyda się wszędzie tam, gdzie blaty łącząc się ze sobą tworzą kąt prosty. Listwa krawędziowa będzie z kolei bardziej praktyczna od kątowej. Połączy ona zarówno blaty leżące prosto, jak i pod kątem. Możliwości jest więc bardzo dużo. Zobacz, jakie jeszcze rozwiązania proponują producenci wyrobów PCV. Dzięki tego typu produktom jesteśmy w stanie zabezpieczyć nasze meble za stosunkowo niewielką cenę.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: