Przygotowujemy auto na jesień - preparat do szyb samochodowych przeciw parowaniu i niewidzialna wycieraczka

  • 07.09.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Przygotowujemy auto na jesień - preparat do szyb samochodowych przeciw…
Jesień to dla kierowców jedna z mniej lubianych pór roku. Na szczęście można zmienić do niej swoje nastawienie, używając kilku sprytnych trików. W poniższym tekście prezentujemy, jak przygotować się na pogorszenie pogody korzystając z niewidzialnej wycieraczki z preparatu przeciw parowaniu szyb.

Jesień, czyli czas przygotowań

Choć mamy dopiero początek września i pogoda wciąż sprzyja kierowcom, nigdy nie wiadomo, kiedy nastąpi jej gwałtowne załamanie. Choć synoptycy przewidują, że letnia aura utrzyma się aż do października, warto być gotowym na nagłe zmiany. Zwłaszcza, że jeżeli nie przygotujemy naszego samochodu odpowiednio wcześniej, narażamy się na niepotrzebne koszta. Warto chociażby sprawdzić, czy wszystkie ważne części i systemy w naszym samochodzie są w pełni sprawne. Oddawanie samochodu do mechanika zimą nie jest niczym przyjemnym, zwłaszcza, gdy będziemy musieli go zamienić na autobus, tramwaj czy pociąg. Nie musimy tłumaczyć dlaczego podróż komunikacją zbiorową w większości przypadków nie należy do najlepszych doznań. Jednak kwestia sprawności auta to jedno, jednak trzeba również powiedzieć o pewnego rodzaju „gadżetach”, które sprawiają że codzienne użytkowanie samochodu jesienią, jak i zimą, będzie o wiele przyjemniejsze.

Parowanie szyb w aucie - problem każdego kierowcy

Jesienią każdy kierowca musi zmierzyć się z problemem parowania szyb. Nic tak nie denerwuje, jak czekanie aż warstwa wody przestanie zalegać na naszych szybach. Na szczęście na parowanie szyb w aucie jest kilka prostych metod. Jedną z nich jest włączenie klimatyzacji na najwyższe obroty oraz ustawienie nawiewu na szyby. Jednak nie każde auto jest w nią wyposażone, co sprawia, że trzeba szukać innych rozwiązań. Jednym z nich jest zakup środka, który zwalcza wilgoć, która powoduje parowanie szyb w aucie.

Niewidzialna wycieraczka – w trosce o bezpieczeństwo

Drugim patentem na przyjemniejszą jazdę jesienią jest niewidzialna wycieraczka. Być może słyszałeś kiedyś, o tym gadżecie. Jeżeli jednak nie – wyjaśniamy. Niewidzialna wycieraczka ma za zadanie wspomóc wycieraczki, a konkretniej rzecz ujmując, ograniczyć ich używanie. Niewidzialną wycieraczkę, dostępne tutaj – https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Elementy-zewnetrzne_Niewidzialna-wycieraczka-2554.html, aplikujemy na szybę w celu zwiększenia naszego bezpieczeństwa. Jesienią i zimą śnieg oraz deszcz to dość częsty opad atmosferyczny. Znacząco ogranicza on naszą widoczność, co utrudnia jazdę. Zadanie niewidzialnej wycieraczki polega na tym, by opady nie były tak uciążliwe. Zapobiega ona przyleganiu wody i jednocześnie odprowadza krople wody z szyby podczas jazdy.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: