Dlaczego warto korzystać z rankingu kredytów?

  • 23.06.2022, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Dlaczego warto korzystać z rankingu kredytów?
Niezależnie od tego, czy bierzesz kredyt gotówkowy, samochodowy czy też kredyt hipoteczny, zależy ci na ofercie jak najkorzystniejszej. Struktura kredytów uwzględniająca prowizję banku, oprocentowanie oraz inne koszty jest na tyle skomplikowana, że samodzielna ocena wstępnej oferty nie jest łatwa. Z pomocą przychodzi ranking kredytów gotówkowych, hipotecznych, samochodowych.

Kredyty gotówkowe, samochodowe — jak je oceniać?

Kredyt gotówkowy czy samochodowy oceniamy przede wszystkim pod kątem jego opłacalności dla wnioskodawcy. Opłacalność oznacza zaś możliwie najniższy całościowy koszt kredytu. Jak go jednak wyliczyć, jeśli nie jesteśmy biegli w posługiwaniu się wszystkimi zmiennymi, które wpływają nie tylko na wysokość raty, ale i na całość kwoty, którą przyjdzie nam ostatecznie zapłacić? Z pewnością nie należy brać pod uwagę jedynie oprocentowania kredytu. Jest to oczywiście bardzo ważny czynnik wpływający na koszty kredytu gotówkowego czy samochodowego, ale z pewnością niejedyny. Zdarza się zaś, że przez niższe oprocentowanie jakiś kredyt gotówkowy wydaje się niższy, natomiast bank rekompensuje sobie niższe oprocentowanie innymi kosztami. Z tego też względu podstawowym parametrem, do którego podawania są także zobowiązane już wszystkie instytucje finansowe, jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Najtańszy kredyt gotówkowy czy samochodowy to ten, które RRSO będzie miał najniższe. Trzeba jednak pamiętać, że liczyć się będzie także wysokość rat, czas trwania kredytu. Wszystkie te elementy uwzględniają zaś rankingi takie jak ten: http://kredytna4kolka.pl/ranking-kredytow-samochodowych/

Ranking kredytów

Kredyt gotówkowy, samochodowy, hipoteczny możesz ocenić z pomocą rankingu. Zaletą takiego narzędzie jest przede wszystkim to, że od razu prezentuje nam on najbardziej atrakcyjne, aktualne w danym momencie oferty kredytów z uwzględnieniem ich charakterystyki, jak ma to miejsce w przypadku kredytna4kolka.pl. Mało kto z nas ma dzisiaj czas i możliwości na to, aby porównywać pojedyncze oferty bardzo szczegółowo. Ranking kredytu gotówkowego czy samochodowego zwalnia nas z tego zadania, znacznie skracając proces zapoznawania się z ofertą na rynku. Co ważne, w rankingu kredytów gotówkowych czy samochodowych bierze się pod uwagę nie tylko parametry finansowe, ale i bezpieczeństwo, jakie gwarantuje konkretna instytucja finansowa. 

Zapytaj o kredyt

Nie ma znaczenia, czy zamierzasz wziąć kredyt gotówkowy online, czy interesuje cię kredyt samochodowy, ranking kredytów powinien być dla ciebie jedynie punktem wyjścia. Pamiętaj, że wiele zależy od twojej zdolności kredytowej. Ocena twojego wniosku może wpłynąć bowiem na ostateczne warunki umowy, jakie zaproponuje ci bank. Dlatego ranking należy wykorzystać jako kierunkowe narzędzie, które podpowie, w którym banku warto złożyć wniosek. Warto jednak zdecydować się na wnioskowanie o kredyt w 2-3 bankach posiadających w danym momencie najbardziej atrakcyjną ofertę. Dopiero porównanie oferty, na której kształt wpływ miała już twoja zdolność kredytowa, możesz wybrać najlepszy. 

Po co ci w takim razie ranking? By zorientować się, do którego banku warto złożyć wniosek; dowiedzieć się, jakie są ogólne warunki kredytowe panujące obecnie na rynku (co w obecnej sytuacji gospodarczo-ekonomicznej jest ogromnie istotne); by skrócić czas własnej pracy z ofertami banków jedynie do etapu ostatecznego wyboru konkretnego kredytu. Dzięki rankingom cały proces związany z zaciągnięciem kredytu trwa krócej, a jest znacznie bardziej efektywny.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: