Manekiny znane nie tylko w modzie

  • 09.10.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Manekiny znane nie tylko w modzie
Wielu osobom manekinem kojarzą się głównie z modą i projektowaniem. W dużej mierze rzeczywiście w tych branżach są najczęściej wykorzystywane, lecz nie są one jedyne. Poznaj manekiny o szczególnym zastosowaniu.

Manekiny w sztuce wizażu

Manekiny wykorzystywane są w licznych szkołach stylizacji i wizażu. W takim wypadku zdecydowana większość modeli to produkty częściowe obejmujące jedynie głowę. Uzupełnione o oczy oraz zaznaczone usta czy brwi pozwalają na swobodną naukę technik nakładania poszczególnych kosmetyków, oraz ich doboru do typu urody. Niektóre modele wyposażone są również w specjalne peruki, które umożliwiają dobór fryzury oraz koloru włosów, dzięki czemu mogą one z powodzeniem służyć nie tylko na kursach wizażu, ale również fryzjerstwa. Jest to świetny sposób na sprawdzenie oraz udoskonalenia zdobytej wiedzy teoretycznej. Należy przy tym zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku manekinów sklepowych lub krawieckich twarze tworzą jedynie kształty, w których nieeksponowane są żadne szczegóły. Jeżeli zaś mówimy o modelach wykorzystywanych w sztuce wizażu i fryzjerstwie mamy do czynienia z produktami, które wiernie odwzorowują konkretne typy urody.

Wyjątkowe modele wykorzystywane do symulacji

Szczególny rodzaj manekinów wykorzystywany jest w różnego rodzaju symulacjach oraz testach. Najbardziej popularne to te wykonywane przy użyciu samochodów. W tego rodzaju symulacjach manekiny mają pokazywać, w jaki sposób zachowuje się ciało człowieka w momencie zderzenia oraz czy zastosowane systemy bezpieczeństwa będą wystarczające w określonych warunkach. Ten rodzaj modeli ma specjalne właściwości oraz są to produkty wykonane z zupełnie innych materiałów niż w przypadku krawieckich czy wystawowych. Sprawdź je w tym miejscu. Wśród manekinów wykorzystywanych do symulacji możemy wyróżnić modele odpowiadające budowie i posturze osoby dorosłej oraz dziecka.

Manekiny znane z kursów pierwszej pomocy oraz wykorzystywane w medycynie

Szczególnym rodzajem manekinów są również te wykorzystywane na kursach pierwszej pomocy. Najczęściej ich zadaniem jest pomoc w nauce prawidłowego wykonywania reanimacji. Najprostsze modele po prostu uginają się pod ciężarem przyszłego ratownika, a te najbardziej zaawansowane informują dodatkowo czy ruch został wykonany prawidłowo oraz, czy doszło do powstania dodatkowych urazów. Manekiny znajdują swoje zastosowanie również w medycynie. Niektóre modele zbudowane są wyłącznie z kości lub imitacji mięśni, dzięki czemu z powodzeniem mogą służyć do nauki budowy człowieka.

Grupa Tipmedia
Podziel się: