Materiały idealne do wykończenia podłogi

  • 11.10.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Materiały idealne do wykończenia podłogi
Efekt aranżacyjny mieszkania zależy w dużej mierze od użytych do wykończenia materiałów. Największy problem budzą zwykle podłogi. Ilość możliwości sprawia, że właściciele mieszkań, a czasami również projektanci wnętrz, nie mogą zdecydować się, z której z nich skorzystać. Jakie rozwiązania są najpopularniejsze i najczęściej wybierane?

 

Panele podłogowe

 

Od wielu lat prym wiodą panele podłogowe. Popularność zawdzięczają cenie oraz funkcjonalności. Producenci oferują modele, które wykazują się podniesioną odpornością na ścieranie i wilgoć, dlatego panele idealnie nadają się do każdego pomieszczenia. Dodatkowym atutem są ich walory estetyczne. Wybierać można między wieloma kolorami i odcieniami, dzięki czemu dopasowanie ich do każdej aranżacji nie jest problemem. Podłogę z paneli można łatwo utrzymać w czystości, jest ciepła i bezpieczna dla dzieci. Nie szkodzą jej również ostre pazury zwierząt. Samo położenie paneli podłogowych też nie jest skomplikowane, dlatego stanowią najczęściej spotykany materiał na podłogach polskich domów i mieszkań.

 

Płytki podłogowe

 

Płytki podłogowe są równie popularne jak panele, jednak wykorzystuje się je głównie w pomieszczeniach narażonych na duże zabrudzenia i działanie wilgoci, czyli w kuchni i łazience. Coraz częściej spotkać je można również na podłodze w salonie, w szczególności płytki, które imitują drewniane panele. Płytki podłogowe charakteryzują się dużą wytrzymałością. Prawidłowo położone wyglądają bardzo estetycznie i stanowią oryginalną ozdobę pomieszczenia. W sklepach dostępne są płytki o różnej klasie ścieralności, w różnych fasonach, kształtach i kolorach. Możliwości aranżacyjnych jest więc mnóstwo, dlatego płytki podłogowe cieszą się ogromną popularnością.

 

Żywica epoksydowa

 

Posadzki z żywicy epoksydowej do tej pory stosowane były głównie w obiektach przemysłowych, jednak coraz częściej wykorzystywane są również w prywatnych domach i mieszkaniach. Ich niekwestionowaną zaletą jest uzyskanie jednolitej powierzchni podłogi, bez użycia spoin i innych elementów łączących. Żywica epoksydowa to materiał bardzo podatny na kształtowanie. Można ją barwić niemal na każdy kolor, stanowi również idealne zabezpieczenie podłogi betonowej. Nowatorskim rozwiązaniem jest zastosowanie posadzki z żywicy epoksydowej, która została wykonana na fototapecie. W ten sposób na podłodze można mieć soczyście zieloną łąkę, dno oceanu, szyb kopalni i inny krajobraz, jaki tylko można sobie wymarzyć. Podłogę wykonaną z żywicy epoksydowej można łatwo posprzątać. Nadaje się również dla alergików.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: