Jak znaleźć tanie OC?

  • 29.03.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak znaleźć tanie OC?
Każdy kierowca chciałby płacić jak najmniej za OC. Mając świadomość, że w przypadku tego ubezpieczenia liczy się wyłącznie cena, właściciele samochodów poszukują jak najtańszych ofert. Jak je znaleźć? Okazuje się, że nie jest to trudne.

Nie przywiązuj się do jednej firmy

Podstawowa zasada przy kupowaniu i przedłużaniu OC brzmi: nie zwracaj uwagi na renomę ani jakość obsługi firmy. Dlaczego? Ponieważ w razie wypadku, kolizji czy stłuczki nie Ty będziesz miał z nią do czynienia, lecz poszkodowane przez Ciebie osoby. Z Twojego punktu widzenia marka ani profesjonalizm towarzystwa nie mają żadnego znaczenia. Dlatego jeśli otrzymasz ofertę przedłużenia polisy i wyda Ci się ona mało atrakcyjna, zrezygnuj z niej bez żadnych skrupułów i nie przejmuj się, że pracownicy towarzystwa byli dla Ciebie zawsze tacy mili. W przypadku OC liczy się bowiem wyłącznie cena.

Patrz tylko na cenę

Jako że ubezpieczenie OC nie może się różnić pod względem zakresu ochrony i każde towarzystwo musi sprzedawać je na takich samych warunkach, jedynym czynnikiem, który różnicuje oferty, pozostaje cena. Logiczne jest więc kierowanie się wyłącznie wysokością składki przy wybieraniu polisy. Poza tym żadne inne elementy nie mają znaczenia, ponieważ z OC i tak nie korzystasz Ty jako jego właściciel, lecz ewentualnie osoby poszkodowane przez Ciebie w ruchu drogowym. Jeśli więc uda Ci się znaleźć tańszą ofertę niż Twoja obecna, bez wahania wypowiedz starą polisę i kup korzystniejsze ubezpieczenie. Koniecznie pamiętaj o złożeniu wypowiedzenia, ponieważ jeśli o tym zapomnisz i jednocześnie kupisz nową polisę, możesz wpaść w tzw. podwójne OC, jak nazywa się sytuację, w której jednocześnie płacisz za dwa ubezpieczenia.

Porównaj oferty

Mając świadomość, że w przypadku OC liczy się wyłącznie cena, powinieneś poszukiwać jak najtańszej oferty. W tym celu należy sprawdzić możliwie jak najwięcej, a najlepiej wszystkie oferty towarzystw. Tylko w jaki sposób? Jak to zrobić, żeby nie marnować czasu na przeglądanie wszystkich propozycji firm ubezpieczeniowych po kolei, co zajęłoby wiele dni? Istnieją dwie możliwości: samemu znaleźć tanie OC na kalkulator-oc-ac.auto.pl lub skorzystać z usług agenta ubezpieczeniowego.

Poszukiwanie najtańszego OC przez Internet wymaga wejścia na stronę porównywarki ubezpieczeniowej, a następnie uzupełnienia specjalnego formularza, w którym należy wpisać informacje odnośnie do auta i jego właściciela. W rezultacie zostanie wyświetlony ranking ofert, w którym na pierwszym miejscu znajdzie się najtańsze OC. Jeśli nie czujesz się na siłach, żeby samemu sobie wyliczyć składkę przez Internet, umów się z agentem ubezpieczeniowym, a on zrobi to za Ciebie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: