Ubezpieczenie kampera – o czym należy pamiętać

  • 30.10.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Ubezpieczenie kampera – o czym należy pamiętać
Podróżując po świecie stajemy przed poważnym dylematem – jak dobrze wybrać nocleg. Czy jedna „baza wypadowa” wystarczy? A może lepiej wynająć kilka różnych hoteli i co chwilę się przeprowadzać? A może… zainwestować w kamper i raz na zawsze pozbyć się tego problemu?

Kamper – ograniczenia w podróży.

O ile w Polsce podróżowanie kamperem jest mało popularne (choć można je spotkać coraz częściej), tak za granicą są one bardzo popularne. Uwielbiają je między innymi Amerykanie i Brytyjczycy. I nie ma się co dziwić – kamper pozwala spać, gdzie chcemy, bez martwienia się, czy dojedziemy o czasie na miejsce.

Warto jednak zapoznać się z kilkoma rzeczami, zanim wyruszymy w podróż pełną przygód. Jedną z nich zapoznanie się, gdzie samochodem kempingowym można wjechać. Dla przykładu, w USA nie wolno nimi wjeżdżać do centrów miast i lepiej o tym pamiętać, bo policja może na ukarać kosztownym mandatem.

Dlatego dobrze rozeznać się w zasadach panujących w kraju, jaki będziemy zwiedzać. Warto także zapoznać się z miejscami, gdzie kamperem można stanąć na noc. Teoretycznie, są to wszystkie możliwe parkingi, w praktyce… niekoniecznie. Takie rozplanowanie trasy i wiedza, na co możemy sobie pozwolić, a na co nie, uchroni nas przed niepotrzebnymi problemami.

 

Jak dodatkowo zabezpieczyć się przed nieprzewidzianymi sytuacjami?

Przed nimi uchroni nas również odpowiednie ubezpieczenie. Jednym z najlepszych jest Lancaster Insurance (https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/) brytyjski ubezpieczyciel. A ponieważ kampery w Wielkiej Brytanii są bardzo modne, możemy mieć pewność, że wie, co robi.

Samochód Kempingowy nie wystarczy bowiem ubezpieczyć standardowym OC i AC. Nic dziwnego, że wiele osób jest zaskoczonych, że muszą poszukać dodatkowego ubezpieczenia przewoźnego domu. Jednak ten dodatkowy koszt nie jest próbą wyciągnięcia od nas pieniędzy – ma ono swoje duże uzasadnienie.

Trzymamy w nim przecież wszystkie swoje rzeczy, podróżujemy codziennie i przez kilka tygodni traktujemy jak dom. Niejednokrotnie przebywając w obcym dla nas kraju, niekoniecznie anglojęzycznym, gdzie dużo łatwiej się porozumieć. Tego powodu w kamperze możemy z osobna ubezpieczyć wszystko. Od sprzętu kempingowego, przez radio, rzeczy osobiste, butlę z gazem, markizy, całe bagaże, czy przednią szybę.

Oczywiście, możemy ruszyć w podróż bez tych dodatkowych kosztów. Ale warto zastanowić się, co będzie, jeżeli ktoś podczas naszej nieobecności włamie się do środka? Zaparkowany, opuszczony kamper jest obietnicą rzeczy, które mogą być cenne. Ich ubezpieczenie jest więc niezbędne.

Grupa Tipmedia
Podziel się: