Poleasingowy komputer stacjonarny do domowego biura - na co zwrócić uwagę

  • 02.11.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Poleasingowy komputer stacjonarny do domowego biura - na co zwrócić uwagę
Sprzęt wybierany do domowego biura powinien być nie tylko wydajny i sprawny. Istotna jest również jego wielkości, wygląd i oczywiście cena. Obecnie coraz chętniej sięgamy po sprzęty poleasingowe. Wybierając je, możemy znacznie taniej zakupić specjalistyczne produkty, które będą doskonale sprawdzały się podczas codziennej pracy.

Zalety poleasingowych komputerów stacjonarnych

Komputery poleasingowe zazwyczaj wykorzystywane były wcześniej w większych biurach czy korporacjach, w których koniecznie jest regularne wymienianie sprzętu na nowy. Sprawnie działające urządzenia trafiają na sprzedaż po obniżonej cenie. Warto zauważyć, że komputery, które są wykorzystywane w biurowcach, zazwyczaj posiadają znacznie lepsze parametry niż powszechnie wykorzystywane sprzęty w naszych domach. Decydując się na zakup urządzenia poleasingowego, możesz tanio nabyć wysokiej jakości produkt znanej marki. Ofertę dostępnych produktów znajdziesz tutaj.

Poleasingowy komputer do biura - parametry

W sklepach oferujących poleasingowe komputery stacjonarne możemy zaleźć różnorodne modele. Bardzo często bogata oferta utrudnia szybkie dokonanie trafnego wyboru. W pierwszej kolejności warto skupić się na parametrach, ponieważ to one w największym stopniu wpływają na wygodę użytkowania ze sprzętu.

Istotnym elementem jest procesor. To właśnie od niego zależy czy wykorzystywane w pracy aplikacje i programy będą mogły sprawnie funkcjonować. Najlepiej wybierać modele posiadające układy niskonapięciowe, na przykład z serii Intel Core i3 lub i5. Jeśli jednak podczas pracy musimy wykorzystywać zaawansowane oprogramowania, polecane są urządzenia wyposażone w procesory Intel Core i7 lub i8.

Kolejnym parametrem, na który warto zwrócić szczególną uwagę, wybierając stacjonarny komputer poleasingowy, jest pamięć RAM. 4 GB pamięci RAM jest uznawane za minimum, które zapewni nam możliwość wygodnej i sprawnej pacy. Warto jednak wybierać modele posiadające 8 lub 12 GB pamięci, dzięki którym możemy liczyć na sprawniejsze działanie całego sprzętu przy jednoczesnym niskim poborze energii.

Nie możemy ominąć również parametrów dotyczących dysku twardego. Warto zastanowić się, czy zależy nam w większej mierze na sporej pojemności, czy bardziej sprawnym działaniu. Jeśli zdecydowanie bardziej doceniamy pierwszy aspekt, możemy wybrać talerzowe dyski HDD, które są jednocześnie stosunkowo tanie. Jeśli jednak pragniemy cieszyć się maksymalną wydajnością sprzętu, sięgajmy po modele wyposażone w półprzewodnikowe dyski SSD. Ich najmniejsza pojemności to 1TB, dzięki czemu odczujemy ogromną różnicę w szybkości działania programów i samego systemu operacyjnego.

Przy wyborze komputera poleasingowego koniecznie zwróćmy uwagę również na kartę graficzną. Aspekt ten jest wyjątkowo ważny, jeśli w naszym domowym biurze będziemy zajmować się obróbką zdjęć, video czy grafiki. Dobrym pomysłem jest zainteresowanie się kartą Nvidia Quadro lub innymi dedykowanymi kartami graficznymi.

Wybór poleasingowego komputera stacjonarnego nie musi być taki trudny. Warto skupić się na parametrach, które kluczowo wpływają na funkcjonowanie całego sprzętu. Wybierajmy modele, które będą w stanie w największym stopniu spełnić nasze wymagania. Ogromną zaletą jest to, że decydując się na sprzęty poleasingowe, nie musimy martwić się wysokimi cenami.

Grupa Tipmedia
Podziel się: