Papy samoprzylepne – niepotrzebny wymysł czy świetne udogodnienie?

  • 04.04.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Papy samoprzylepne – niepotrzebny wymysł czy świetne udogodnienie?
Papy asfaltowe przez kilka dekad stały się produktem, bez którego budownictwo na całym świecie nie może się obejść. Niezależnie od tego czy mówimy o kryciu dachu, czy też o izolowaniu fundamentów i ścian – papa stanowi po prostu najlepsze rozwiązanie pod względem ceny, jakości oraz łatwości montażu. Oczywiście asortyment przeciętnego producenta pap przez całe lata nieustannie ewoluuje toteż poszczególne parametry stają się coraz lepsze a produkty coraz lepiej dopasowują się do potrzeb klientów. W dzisiejszym artykule skupimy się na absolutnej nowości, a więc na tak zwanych papach samoprzylepnych.

Zastosowanie i korzyści ze stosowania papy samoprzylepnej

Papa samoprzylepna to zdaniem wielu zamkniętych na nowości tradycjonalistów niepotrzebny wymysł, głównie z tego tytułu, że już od dawna istnieją papy, z pomocą których można uniknąć stosowania palnika i zgrzewarek. Czego jednak nie dopuszczają do siebie fachowcy starej daty, dzięki łatwej przylepności nowych produktów czas pracy staje się o wiele krótszy, a zaoszczędzone godziny ekipa może bez trudu przeznaczyć na uporanie się z innymi problemami. Dobra organizacja pracy na budowie to w dzisiejszych czasach podstawa, a ten, kto potrafi zarządzać brygadą co do minuty z pewnością jest w lepszej sytuacji. Staje się to możliwe właśnie dzięki papie samoprzylepnej.

Ponadto, przy korzystaniu z papy samoprzylepnej nawet obróbki i zakłady można wykonać nie uciekając się do używania posypki papowej. Brak widocznych śladów wytopionego asfaltu oznacza także, że całość pokrycia prezentuje się dużo bardziej estetycznie, co niewątpliwie zaliczyć należy jako atut omawianej papy.

Gdzie najlepiej kłaść papę samoprzylepną?

Istnieją oczywiście miejsca, gdzie wręcz wskazane jest, aby zrezygnować z pomocy palników i zgrzewarek. Użycie otwartego ognia bowiem nie wszędzie może się odbyć zgodnie z przepisami o bezpieczeństwie pracy. Do wyjątków należą przede wszystkim pokrycia dachów w budynkach industrialnych związanych z wytwarzaniem bądź magazynowaniem łatwopalnych substancji chemicznych oraz popularne i gęsto rozmieszczone stacje benzynowe. Papę o właściwościach samoprzylepnych z łatwością ułożymy zarówno na podłożu betonowym, jak i izolacyjnych płytach drewnianych – ważne jedynie, by powierzchnia była odpowiednio zagruntowana. Dzięki zastosowanej osnowie poliestrowej często z dodatkiem włókna szklanego, papa pozostaje trwała i wytrzymała. Co jednak najważniejsze, pozwala nam na skuteczne skrócenie czasu pracy fachowców. Warto rozważyć jej montaż już dziś.

Grupa Tipmedia
Podziel się: