Czym najlepiej zasłonić okna?

  • 18.12.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Czym najlepiej zasłonić okna?
Niewiele osób decyduje się na pozostawienie swoich okien bez żadnej osłony. Standardowo wybieramy żaluzje, rolety lub zasłony z materiału. Ich zadaniem jest nie tylko ochrona przed słońcem w dzień czy zaciemnienie pokoju w nocy gdy przez okna wpada światło latarni, ale też stworzenie poczucia prywatności. Szczególnie na nowych osiedlach, gdzie nieraz bloki wybudowane są tak blisko siebie, że ludzie dosłownie zaglądają sobie w okna, dobre osłony okienne są koniecznością. Czym się kierować przy ich wyborze? Lepiej kupić tradycyjne, czy nowoczesne automatyczne?

Na co zwrócić uwagę wybierając osłony okienne?

Niezależnie od tego czy wybieramy rolety, żaluzje czy zasłony, tym na co w pierwszej kolejności zwracamy uwagę jest ich estetyka. Ważne jest dla nas, aby zdobiły okno i komponowały się z całym wnętrzem zarówno kolorystyką jak i stylem. Jednak równie ważnym aspektem powinna być dla nas jakość i praktyczność wybranych rozwiązań. O ile zasłony można jeszcze dość często zmieniać, żaluzje czy rolety to zazwyczaj zakup na lata. Materiał, z którego są wykonane powinien być wytrzymały na uszkodzenia i deformacje oraz odporny na blaknięcie pod wpływem promieni słonecznych.

Zdalnie sterowane osłony okienne

Na rynku oprócz licznych tradycyjnych zasłon, rolet czy żaluzji różnego rodzaju znajdziemy wiele nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą na ich całkowite zautomatyzowanie. Dzięki napędom i systemom sterowania rolety można opuszczać lub podnosić za pomocą pilota, albo też zaprogramować w ten sposób, że będą to robiły same o określonych porach. Również zasłony zawieszone na specjalnych, elektrycznych karniszach mogą się na podobnej zasadzie zasuwać lub odsuwać. Więcej informacji na temat systemów i elementów potrzebnych do zautomatyzowania osłon okiennych znajdziesz tutaj: sukcesgroup.pl.

Grupa Tipmedia
Podziel się: