Wałek do masażu kręgosłupa - czy to działa?

  • 02.01.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Wałek do masażu kręgosłupa - czy to działa?
Mamy problemy z kręgosłupem i chcemy wyposażyć się w przedmiot, który umożliwi nam jego masowanie. Ostatnio głośno jest o wałkach do masażu kręgosłupa. Czy warto zainwestować w taki przyrząd? Czy naprawdę działa? A może stanowi tylko niepotrzebny wydatek? Zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym staramy się odpowiedzieć na te pytania.

Wałek do masażu – co to takiego?

Wałek do masażu stanowi mały przyrząd, który może być dobrą alternatywą dla wizyty u fizjoterapeuty lub masażysty. Ma on walcowaty kształt i jest używany do masowania, ale także jako przyrząd pomocny w czasie ćwiczeń. Jest zazwyczaj niewielki i łatwy w utrzymaniu czystości.

Kto powinien zainwestować w ten przyrząd?

Obecnie nie tylko sportowcy korzystają z wałków do masażu. Każdy z nas może zakupić sobie taki przyrząd. W szczególności polecany jest osobom borykającym się z bólem mięśni wynikającym na przykład z siedzącego trybu życia, podjęcia ćwiczeń bez rozgrzewki czy powrotu do nich po dłuższej przerwie. Bez wątpienia warto zainwestować w taki przyrząd. Czy nie fajnie byłoby wieczorem wymasować obolały kręgosłup po całym dniu spędzonym w pracy?

Masowanie wałkiem opiera się na położeniu go na wybranej części ciała i jej rozmasowywaniu poprzez przesuwanie go w taki sposób, aby przechodził pod bolącym miejscem. Taka czynność trwać kilkanaście sekund. Rozmasowywanie należy przeprowadzać powoli i bardzo dokładnie. Wałek kładziemy na twardej powierzchni w przypadku masowania pleców, a na ścianie w sytuacji rolowania ramion.

Korzyści

Wałek do masażu kręgosłupa rozluźnia mięśnie, które są bardzo napięte, co powoduje ustąpienie bólu. Dodatkowo pomaga się zrelaksować.

Wybór wałka

Na rynku istnieją różne walki do masowania kręgosłupa. Ich wybór zależy od naszych potrzeb. Dla osób mających bardzo spięte mięśnie i zaczynających dopiero stosować automasaż polecany jest wałek miękki. Twardsze przyrządy powinny stosować tylko sportowcy.

Oczywiście na rynku dostępne są także różne kolory wałków do masażu, więc każdy znajdzie produkt dopasowany do jego oczekiwań.

Finansowanie zakupu wałka do masażu kręgosłupa

Borykamy się z problemami z kręgosłupem? Postanowiliśmy zainwestować w wałek do masażu tej części ciała. Niestety nie mamy wystarczających środków finansowych na ten cel. Co możemy zrobić w takiej sytuacji. Otóż rozwiązaniem mogą okazać się pożyczki pozabankowe. Są one komfortowe ze względu na szybką dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach dostosowanych do naszych możliwości, czytaj więcej na proficredit.pl/pozyczki-pozabankowe. Pamiętajmy jednak, że pożyczki pozabankowe wymagają spłaty w przyszłości. Z tego względu, jak każde inne zobowiązanie finansowe, trzeba je zaciągać odpowiedzialnie i po przemyśleniu. Usiądźmy spokojnie i przeanalizujmy, czy pożyczki pozabankowe nie będą stanowiły zbyt dużego obciążenia dla naszego budżetu domowego.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: