Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 06:30

Zabiegi na twarz – co wybrać mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny

Współczesna kosmetologia proponuje całą gamę zabiegów na twarz. Spotykając się z ich opisami często możemy mieć wrażenie, że robią one dokładnie to samo. Sprawdzimy jak działa mikrodermabrazja, a jak peeling kawitacyjny.
  • 16.01.2019 10:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Zabiegi na twarz – co wybrać mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny

Mikrodermabrazja – czym jest?

Zabieg ten wykonywany jest przy pomocy urządzenia z głowicą (diamentowy, tlenową korundową). Jej rodzaj dobiera się do indywidualnych potrzeb skóry. Celem mikrodermabrazji jest złuszczenie martwych komórek naskórka, a także wyciągniecie ze skóry wszelkich zanieczyszczeń, zmniejszyć ilość łojotoku i zaskórników. Dodatkowymi efektami mają być rozjaśnienie i spłycenie zmarszczek, poprawa elastyczności, a także zniwelowanie uszkodzeń wywołanych opalaniem. Mikrodermabrazja jest najczęściej pierwszym etapem podczas pielęgnacji. Dzięki niej nakładane następnie kosmetyki powinny się znacznie lepiej wchłaniać.

Peeling kawitacyjny – ogólna charakterystyka

Delikatniejsza forma oczyszczania, wykonywana za pomocą urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe. Twarz przed zabiegiem musi być dokładnie zwilżona, by ciecz mogła przemienić się w gaz. Na skutek tej zmiany powstają pękające mikropęcherzyki. Za ich pomocą zostaje usunięty martwy naskórek, nadmiar łoju oraz zanieczyszczenia. Efektem po wykonaniu zabiegu jest zwiększona produkcja kolagenu i elastyny. Dzięki peelingowi skóra twarzy znacznie lepiej wchłania nakładane na nią preparaty. Jest zregenerowana i odpowiednio nawilżona.

Oczyszczające zabiegi na twarz

Obie metody powstały by skutecznie oczyścić skórę twarzy. Obie też wpływają na nią regenerująco oraz zwiększają jej absorpcję. Odstępy między seriami również są takie same, profilaktycznie raz na miesiąc, podczas walki z niedoskonałościami co 7-10dni. Również czas wykonywania zabiegów jest bardzo zbliżony, 30-45 minut. Mikrodermabrazję jak i peeling kawitacyjny dobrze jest wykonywać po okresie letnim, w którym to skóra jest szczególnie narażona na promieniowanie UV. Oczyszczenie, rozświetlenie, pobudzenie produkcji kolagenu, spłycenie powierzchownych zmarszczek, złuszczanie naskórka to ich działanie. Takie zabiegi można wykonać w wielu gabinetach kosmetycznych. Znaleźć dla siebie odpowiedni można choćby przez internet. Sprawdź np. zabiegi na twarz kalisz, a z całą pewnością znajdziesz miejsce dla siebie.

Zabiegi na twarz – jakie są różnice?

Znamy już podobieństwa obu zabiegów, więc co je różni? Po pierwsze peeling kawitacyjny jest delikatniejszy, ponieważ działa na płytszych warstwach naskórka. Po jego wykonaniu nie pojawią się kilkugodzinne zaczerwienienia jak w przypadku mikrodermabrazji. Jednak efekt po niej będzie utrzymywał się znacznie dłużej. Różnica między nimi jest również taka, że na peeling może zdecydować się praktycznie każdy. Z mikrodermabrazji zrezygnować muszą kobiety w ciąży, a także osoby z trądzikiem w fazie zapalnej oraz cerą naczynkową. Ci co się na nią zdecydują będą mogli cieszyć się znacznie intensywniejszym uczuciem wygładzenia skóry. Przy wyborze odpowiedniej metody z pewnością będzie się brało pod uwagę również cenę zabiegu. W tym przypadku peeling powinien okazać się mniej spektakularnym, ale tańszym rozwiązaniem.

--- Materiał partnera ---