Pożyczki prywatne dla kogo i jakie mają zalety?

  • 19.04.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Pożyczki prywatne dla kogo i jakie mają zalety?
Kredyty, chwilówki, zastawy w lombardzie to najbardziej popularne sposoby na finansowy dołek lub plany inwestycji. Kiedy poszukujemy gotówki nie wszystko się opłaca. Kredyty są coraz droższe, a na rynku pojawiają się coraz to nowe możliwości szybkiej gotówki. W tym przypływie możliwości warto się przyjrzeć pożyczkom prywatnym, które okazują się opłacalnym, całkiem sensownym rozwiązaniem. Jakie zalety mają pożyczki prywatne?

Elastyczna pożyczka

Pożyczka prywatna nie ma ścisłych reguł jak to bywa w przypadku pożyczek bankowych. Rządzi się innymi prawami, nie zaś odgórnie ustalonymi zasadami. Nie ma z góry narzuconego oprocentowania. Pożyczki udzielane przez prywatnych inwestorów charakteryzuje elastyczność, którą warunkują dobre negocjacje. To kluczowy element pożyczki prywatnej. Co jeszcze sprawia, że jest atrakcyjniejsza od kredytów bankowych? Liczba prywatnych inwestorów, oferujących pożyczki rośnie. Jest to coraz bardziej popularna metoda inwestycji, a z drugiej strony coraz większe możliwości dla zainteresowanych pożyczeniem pieniędzy. Inwestorów jest znacznie więcej niż banków. To od nas zależy z kim się dogadamy i na jakich warunkach zaciągniemy pożyczkę. Istotny dla elastyczności pożyczki prywatnej jest także czas. O ile pieniądze z pożyczki w banku od momentu jej przyznania zwykle wpływają na konto szybko, o tyle procedura załatwiania jest żmudna i nie trwa szybko, a przede wszystkim coraz częściej kończy się decyzją negatywną. Pożyczki prywatne nie wymagają tylu formalności, wobec czego pieniądze na koncie pojawią się znacznie szybciej.

Brak konieczności dopełnienia formalności

Przy pożyczkach prywatnych nikt nie będzie żądał od nas wypełnionego formularza zaświadczającego o zarobkach. Nie musimy mieć stałej pracy, regularnych wpływów na konto. Nikt nie dokona sprawdzania zadłużenia w bazach dłużników. Historia zaciąganych kredytów w BIK nie zawsze wygląda pozytywnie, dlatego pożyczki prywatne uchronią nas przed kłopotami związanymi z wiarygodnością, która w przypadku banku ma priorytetowe znaczenie. 

Dla kogo pożyczki prywatne?

Pożyczki prywatne to przede wszystkim wyjście dla zadłużonych osób. Przeszkodą nie jest zajęcie komornicze. Nie wymagają zabezpieczenia, więc nawet jeśli dopadły nas poważne kłopoty finansowe nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką pożyczkę zaciągnąć. Pożyczki prywatne są także dla osób bez stałego zatrudnienia, a także dla początkujących w prowadzeniu działalności gospodarczych, gdyż zwykle takie osoby nie są wiarygodnymi klientami w oczach banków. 

Grupa Tipmedia
Podziel się: