Poznaj marketing internetowy, dzięki któremu trafisz na topowe miejsca w wyszukiwarce

  • 07.06.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Poznaj marketing internetowy, dzięki któremu trafisz na topowe miejsca…
Czynnikiem, który w dzisiejszych czasach decyduje o sukcesie naszego internetowego biznesu, jest pozycja, jaką nasz serwis zajmuje w wynikach wyszukiwania. Google plasuje poszczególne strony w ścisłej hierarchii wynikającej bezpośrednio z dopasowania witryny do wymogów algorytmu korporacji. Im więcej zaleceń spełnimy, tym większa szansa na wspięcie się na szczyt notowań, skąd wiedzie prosta droga do zwiększonej sprzedaży i popularności. Poniżej postaramy się przedstawić najlepsze rozwiązania dla wzmocnienia działalności sieciowej.

Dlaczego warto zacząć od SEO?

Marketing w wirtualnej rzeczywistości nastawiony jest przede wszystkim na działania dotyczące głównego narzędzia Google. Kiedy więc myślimy o poprawieniu widoczności oraz rozpoznawalności naszej marki, chodzi nam o zajęcie dobrego miejsca w rezultatach wyszukiwania, tak, aby nasi potencjalni klienci kojarzyli firmę z prestiżem, sukcesem oraz profesjonalizmem. Nie trzeba więc dodawać, że dla przeciętnego internauty najbardziej liczą się sklepy i wizytówki podmiotów z pierwszej trójki listy. Mało kto natomiast zadaje sobie tyle trudu, by kontynuować poszukiwania produktów poza pierwszą stroną zestawienia.

Podstawowym aspektem pozwalającym na wspięcie się na szczyt w Google jest odpowiednie przygotowanie samej strony. Proces ten nazywa się w branży optymalizacją lub po prostu SEO (od Search Engine Optimization) i obejmuje prawdziwy ogrom zagadnień, z którymi statystyczny użytkownik może sobie najzwyczajniej nie poradzić. Całe szczęście jednak specjaliści SEO są od lat zatrudniani przez każdą poważną agencję marketingową, nie musimy się zatem martwić załatwianiem wysoce technicznych problemów własnoręcznie. Specjalista bierze na swoje barki między innymi korekcję kodu strony wraz z istotnymi skryptami, dzięki czemu projekt ładuje się szybko na każdym typie urządzenia a tagi i meta opisy zostają uzupełnione o najistotniejsze informacje. Oprócz tego specjalista dostosuje architekturę strony, adekwatnie i intuicyjnie rozmieści strategiczne elementy szablonu, ale też poświęci się nasyceniu treści frazami kluczowymi, czyniąc zawartość atrakcyjną nie tylko dla internautów poszukujących unikalnego contentu, lecz również dla robotów skanujących Google. Wszystko to bez wątpienia jest wstępem do awansowania w rezultatach wyszukiwania  (więcej: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/ ).

Pozycjonowanie, czyli recepta na sukces

Ważnym dopełnieniem zabiegów SEO pozostaje popularne pozycjonowanie WWW. Najczęściej te dwie usługi marketingowe są ze sobą ściśle powiązane i wykonywane kompleksowo, zwłaszcza że poszczególni eksperci wypracowują sobie różne taktyki na docieranie na szczyt lisy wyników. Te zaś opierają się na spójności i holistycznym podejściu do promocji w sieci. Pozycjoner sprawi, że na naszą stronę przez wiele wartościowych linków zewnętrznych zacznie spływać organiczny ruch. W odpowiedzi na podbicie ilości odwiedzin oraz liczbę odsyłaczy do serwisu, Google zacznie doceniać nasz serwis i już wkrótce znajdziemy się wysoko w notowaniach mechanizmu.

Grupa Tipmedia
Podziel się: