Bezpieczeństwo w trakcie robót budowlanych na wysokości

  • 12.02.2020, 17:00
  • Grupa Tipmedia
Bezpieczeństwo w trakcie robót budowlanych na wysokości
Rusztowanie jest tymczasową konstrukcją, która powinna zapewniać bezpieczną pracę osobom pracującym na wysokościach. Trudna praca na wysokościach wymaga dołożenia wszelkich starań, aby przebiegała w sprawdzony sposób, sprawnie i bez zakłóceń. Większość współczesnych rusztowań umożliwia pracę na wysokości od dwóch do kilkudziesięciu metrów ponad podłożem, tzn. poza zasięgiem rąk stojącego człowieka

Rodzaje nowoczesnych rusztowań

Przed przystąpieniem do robót budowlanych na wysokościach warto zorientować się jakie urządzenia i narzędzia są dostępne na rynku, aby dokonać prawidłowego wyboru. Na stronie https://www.dramix.pl/oferta/rusztowania-krause znajdziemy rozmaite rozwiązania w zakresie rusztowań zapewniające stabilność i bezpieczeństwo. Są to nie tylko sprawdzone i bezpieczne, lecz także trwałe systemy. Wśród rozwiązań do pracy na wysokościach można wyróżnić rusztowania przejezdne, drabinowe, stojakowe oraz składane czy przegubowe. Oddzielną kategorię stanową rusztowania na rolkach jezdnych, które są mobilne i łatwo je przesuwać oraz systemy bez rolek. Ponadto w ofercie znajdują się również stabilne i wygodne do pracy pomosty robocze i rusztowania kondygnacyjne.

Podstawowe zalety rusztowań Krause

Systemy profesjonalnych rusztowań Krause przystosowane do pracy na wysokościach zbudowane są z aluminium. Aluminiowe rusztowania sprawdzonego producenta umożliwiają  prowadzenie bezpiecznych prac na wysokościach, zarówno na zewnątrz, jak również w jego wnętrzach. Do podstawowych atutów rusztowań Krause zaliczamy szybki montaż bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi, jak również wygodną  regulację wysokości. Dzięki tej regulacji można odpowiednio i bezpiecznie ustawić rusztowanie na każdym podłożu, m.in. na nierównej powierzchni, a także na schodach czy ustępach. Takie rozwiązanie umożliwia prowadzenie prac w trudnych warunkach oraz w różnym otoczeniu. Warto również podkreślić fakt, że aluminiowe systemy rusztowań firmy Krause, stworzone do profesjonalnego użytku, zapewniają możliwość przesuwania platformy roboczej w płaszczyźnie poziomej. Poza tym w trakcie przesuwania nie wymagają zmiany położenia samej konstrukcji. Do tego typu rozwiązań zaliczyć można rusztowanie Krause Stabilo 10. Inne, warte uwagi rusztowanie to system kondygnacyjny ClimTec, który można rozszerzać nawet o dwie kolejne kondygnacje.

Niezawodne i sprawdzone systemy rusztowań marki Krause

Oprócz specjalnie zaprojektowanej, testowanej w różnych warunkach konstrukcji systemów rusztowań, ogromne znaczenie ma także materiał, z którego zostały wykonane. Zarówno rama, jak i pozostałe elementy zostały zrobione z aluminium. Do budowy rusztowań wykorzystano trwałe aluminium najwyższego gatunku. Zapewnia ono najwyższą jakość stanowiąc niezawodne i idealne rozwiązanie. Aluminium nie ulega korozji, jest stabilne i lekkie. Wysoka jakość materiałów konstrukcyjnych sprawia, że rusztowania zapewniają trwałość, stabilność i bezpieczeństwo podczas prac na wysokościach przez wiele lat. Systemy rusztowań na rolkach jezdnych umożliwiające łatwy transport i szybkie przesuwanie konstrukcji zwiększając wygodę użytkowania.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: