Lokalne pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarkach Google?

  • 23.03.2020, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Lokalne pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarkach Google?
Firmy lokalne, których zasięg ogranicza się do konkretnego miasta lub regionu, mają nieco trudniej wybić się w zatłoczonym internecie. Dla tego typu stron internetowych zwykłe pozycjonowanie w Google na niewiele się zda. Oczywiście jest ono ważne i w momencie tworzenia projektu na kampanie SEO należy wziąć to pod uwagę. Niemniej jednak w przypadku lokalnych firm znacznie korzystniejsze jest pozycjonowanie lokalne. Na czym polega i jakie daje efekty?

Pozycjonowanie lokalne Białystok – czyli regionalna reklama

Jako profesjonalna agencja interaktywna Prograffing oferująca pozycjonowanie stron Białystok doskonale wiemy, jak ważna jest lokalna reklama. Firmy, które świadczą usługi lub sprzedają towary lokalnie, szukają klientów „na miejscu” i właśnie takich klientów dostarcza im pozycjonowanie lokalne Białystok. Na czym ono polega?

Lokalne pozycjonowanie polega głównie na takim stworzeniu systemu kampanii SEO, który ma za zadanie podnieść pozycje strony internetowej danej firmy dla fraz zawierających konkretną lokalizację. Dlaczego jest to tak istotne? Odpowiedź jest prosta. Dlatego, że każdy, kto szuka w swojej miejscowości usługi czy produktu, by doprecyzować wyszukiwanie, wpisuje zawsze dodatkowo nazwę miejscowości.

Np. jeśli szukasz fryzjera w Białymstoku, to wpisując w wyszukiwarkę samą frazę „salon fryzjerski”, otrzymasz wyniki dla różnych miast Polski. Jeśli doprecyzujesz ją, dodając nazwę miejscowości np. „salon fryzjerski Białystok”, otrzymasz już znacznie zawężone grono fryzjerów. W pozycjonowaniu lokalnym Białystok kładziemy nacisk na regionalne pozycjonowanie serwisu w wyszukiwarkach, a co za tym idzie podniesienie pozycji w wyszukiwarce dla konkretnego regionu.

Jakie efekty daje pozycjonowanie w Google dla lokalnych firm?

Efekty lokalnego pozycjonowania to przede wszystkim znaczny wzrost rozpoznawalności w swoim regionie. Ponieważ ilość odbiorców jest znacznie zawężona, to też reklama szybciej przynosi oczekiwane efekty. Pozycjonując swoją stronę internetową lokalnie, zdecydowanie szybciej widzisz namacalne rezultaty. Wzrost klientów jest nieporównywalny.

Pozycjonowanie lokalne w przeciwieństwie do normalnego pozycjonowania stron jest także bardziej ekonomiczne. Wybicie się na szczyty wyszukiwarek dla najbardziej popularnych fraz jest czasochłonne. Przy lokalnym pozycjonowaniu szybciej zauważysz efekty pozycjonowania, bo konkurencja jest stosunkowo mniejsza.

Należy jednak podkreślić, że pozycjonowanie lokalne Białystok musi opierać się na odpowiednio przygotowanej strategii. Cała kampania SEO powinna być odpowiednio przemyślana, a strategia działania musi być na tyle dynamiczna i płynna, aby przynieść oczekiwane efekty. Dlatego też zlecając to zadanie postaw na doświadczenie, bezpieczne rozwiązania i oczywiście świeże umysły.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: