News will be here

Długie bieganie w Ustce [FOTO]

Podczas Mistrzostw Polski w biegu na 10 000 metrów, które w sobotę (13 kwietnia) rozegrano w Ustce udany start zanotowali długodystansowcy Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol Łomża. W imprezie wśród 80-ciu uczestników klub reprezentowało siedmioro biegaczy. Najlepiej wypadła Martyna Krawczyńska, która w kategorii U23 zajęła 4 lokatę z nowym rekordem życiowym 35:12,04sek. Ta sama zawodniczka w kategorii seniorów wywalczyła 8-ą lokatę.

W tym samym biegu 7-ma była Iwona Bernardelli (34:15,31 sek.), a 10-ta Justyna Korytkowska (35:43,73 sek.). Zawodniczki drużynowo zajęły drugą lokatę ze średnią 35:03,69 sek.

- Zawsze taki wynik dawał zwycięstwo, jednak nie ty razem. Nasze biegaczki pierwsze miejsce przegrały z AZS UMCS Lublin o zaledwie 0,02 sekundy, czyli około 10 centymetrów, co na dystansie 10 000 metrów przy 3 osobach jest różnicą wręcz nie zauważalną – zwraca uwagę Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec KS Prefbet-Sonarol.

W kategorii mężczyzn zawodnicy KS Prefbet-Sonarol w składzie: Przemysław Dąbrowski (9m-30:28,57sek), Mateusz Niemczyk (16m.-30:58,50 sek.), Adrian Przybyła (17m-31:04,50 sek.) i zwycięzca pierwszej serii Damian Świerdzewski (20m-31:40,86 sek.) pewnie zwyciężyli przed zespołem GKS Cartusia Kartuzy wyprzedzając rywali o 2:01,98 sek.