W siódmym swoim meczu w III lidze koszykarze UKS-u Dziewiątka PWSIP Łomża odnieśli trzecie zwycięstwo. W Nowym Dworze Mazowieckim podopieczni trenerów Włodzimierza Wójcika i Michała Bielickiego pokonali miejscowy NOSiR 77:74 (22:20, 27:22, 14:16, 14:16).
Przed spotkaniem wydawało się, że łomżanie nie będą mieli wielkich problemów z pokonaniem rywali. W pierwszym starciu tych ekip wygrali bowiem różnicą aż 33 punktów. Na miejscu okazało się jednak, że Dziewiątkę czeka trudna przeprawa. Zespół gospodarzy wystąpił bowiem w mocniejszym składzie w porównaniu do tego, w jakim grali w Łomży.
Pierwszą kwartę lepiej zaczęli przyjezdni uzyskując nawet pięciopunktowe prowadzenie, ale w końcówce nowodworzanie kilka razy skutecznie zagrali w ataku i zmniejszyli straty do zaledwie dwóch punktów. Początek drugiej odsłony meczu był bardzo dobry w wykonaniu Dziewiątki. Głównie dzięki skutecznej grze dwóch wysokich zawodników – Krystiana Tyszki i Roberta Rabczyńskiego oraz rozgrywającego Łukasza Brzóski łomżanie prowadzili nawet 12 oczkami. Niestety w drugiej części do głosu doszli gracze NOSiR-u i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 49:42 dla gości.
Po zmianie stron przewaga zespołu z Łomży powoli zaczęła topnieć. Jeszcze na koniec trzeciej kwarty wynosiła 5 punktów, ale w połowie czwartej, po rzucie Tomasza Hołocińskiego zmalała do dwóch. W kolejnych akcjach miejscowi dorzucili jeszcze pięć oczek i po raz pierwszy w tym meczu wyszli na prowadzenie (70:67). Zespół Dziewiątki natychmiast jednak zareagował i bardzo szybko odzyskał prowadzenie. Ostatnie trzy minuty wygrał 10:4 i dzięki temu odniósł zwycięstwo w całym spotkaniu 77 do 74. Najwięcej punktów dla UKS-u rzucili wspomniani wcześniej Tyszka – 24, Brzóska – 13 i Rabczyński - 10.
- Mimo, że nie wygraliśmy tak zdecydowanie jak w Łomży, to muszę przyznać, że kontrolowaliśmy to spotkanie. Na pewno trzeba pochwalić zespół gospodarzy, bo widać, że z meczu na mecz robią postępy – podkreślił trener Wójcik – W końcu udało nam się lepiej zagrać pod tablicami, ale niestety zupełnie nie funkcjonował rzut za trzy punkty. Cieszę się, że coraz lepiej gra Robert Rabczyński, który na pozycji centra odciąży trochę grającego bardzo dużo młodego Tyszkę. Udanie na pozycji rozgrywającego zadebiutował Łukasz Brzóska. Nie ustrzegł się strat, ale generalnie dobrze prowadził grę zespołu.
Kolejnym przeciwnikiem naszego zespołu będzie zdecydowanie najlepsza ekipa grupy N i główny faworyt do awansu do II ligi, PKK Żubry Białystok. Spotkanie rozegrane zostanie 5 grudnia o godz. 16.30 w hali im. Olimpijczyków Polskich w Łomży. Wstęp wolny.
(db)


![Tadeusz Walewacz – „Piosenki o miłości” - Koncert w Hali Kultury w Łomży [VIDEO] Tadeusz Walewacz – „Piosenki o miłości” - Koncert w Hali Kultury w Łomży [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-tadeusz-walewacz-piosenki-o-milosci-koncert-w-hali-kultury-w-lomzy-video-1764420263.jpg)
![Magia Świąt na Starym Rynku w Łomży! Na Starym Rynku pojawiła się choinka! [VIDEO] Magia Świąt na Starym Rynku w Łomży! Na Starym Rynku pojawiła się choinka! [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-magia-swiat-na-starym-rynku-w-lomzy-na-starym-rynku-pojawila-sie-choinka-1764418104.png)
![20-lecie Łomżyńskiego Bractwa Kurkowego – uroczysty jubileusz i inwestytura św. Brunona [VIDEO] 20-lecie Łomżyńskiego Bractwa Kurkowego – uroczysty jubileusz i inwestytura św. Brunona [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-20-lecie-lomzynskiego-bractwa-kurkowego-uroczysty-jubileusz-i-inwestytura-sw-brunona-video-1764770590.png)

Komentarze