Nie podziałała prośba, będzie groźba. Groźba mandatu dla kierowców największych ciężarówek, którzy zdecydują się na przejazd fragmentem ulicy Poznańskiej (od ulicy Wojska Polskiego do ronda Augustyna Gontarskiego) w Łomży.
Kilka miesięcy temu otwarta została ulica Meblowa, której jednym z zadań miało być przeniesienie na obrzeża Łomży (na tzw. małą obwodnicę) ciężkiego ruchu np. od strony Ostrołęki w kierunku Zambrowa czy Białegostoku przez Mężenin. Niewielu kierowców tirów decydowało się korzystać z tej możliwości. Dlatego na prośbę mieszkańców ulicy Poznańskiej wprowadzone zostały nowe regulacje. Od ronda u zbiegu ulicy Wojska Polskiego i Browarnej do ronda, gdzie łączy się Poznańska z Meblową nie mogą wjeżdżać pojazdy o masie całkowitej przekraczającej 15 ton pod groźbą mandatu w wysokości 500 złotych.
Wyjątek został zrobiony jedynie dla „ruchu lokalnego”, czyli ciężarówek obsługujących dosyć liczne firmy przy ul. Poznańskiej.
Nowe rozwiązanie z trudem przebija się do świadomości kierowców tirów. Nadal więcej można ich zobaczyć na „zakazanym” fragmencie Poznańskiej niż na Meblowej.

Komentarze