Monarchowie i biskup będą patronami kilku nowych uliczek w Łomży, które powstały między Szosą Zambrowską, Wąską i Kierzkową.
Ponad 200 osób wzięło udział w społecznych konsultacjach dotyczących wyboru nowych nazw, które pojawią się na planie miasta. Jak wynika z analizy głosów wydobytych z urny w Urzędzie Miejskim, uczestnicy większych wątpliwości nie mieli. Tylko w przypadku księdza biskupa Stanisława Kostki Łukomskiego, ordynariusza łomżyńskiego w latach 1926 – 1948, było mniej niż 200 głosów za przy 24 przeciwnych. Królowie Polski – Jadwiga, Władysław Jagiełło, Stefan Batory i Kazimierz Wielki uzyskali poparcie od 218 do 222 osób, przy zaledwie kilku negatywnych (wobec jedynej w tym gronie monarchini sprzeciwu nie było).

![Codzienność wojska w obiektywie. Niezwykła wystawa Wojciecha Trawińskiego - [VIDEO] Codzienność wojska w obiektywie. Niezwykła wystawa Wojciecha Trawińskiego - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-codziennosc-wojska-w-obiektywie-niezwykla-wystawa-wojciecha-trawinskiego-video-1771425998.png)
![Szpital wojewódzki w Łomży ze wsparciem i pracownią rezonansu - [VIDEO] Szpital wojewódzki w Łomży ze wsparciem i pracownią rezonansu - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-szpital-wojewodzki-w-lomzy-ze-wsparciem-i-pracownia-rezonansu-video-1771356256.jpg)

![Prezentacja ŁKS Łomża 2026 – Drużyna, cele i emocje w roku stulecia - [VIDEO] Prezentacja ŁKS Łomża 2026 – Drużyna, cele i emocje w roku stulecia - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-prezentacja-lks-lomza-2026-druzyna-cele-i-emocje-w-roku-stulecia-video-1771535439.jpg)

Komentarze