Najlepsze rakietki zagrały w Łomży

Czołówka specjalistów tenisa stołowego w Polsce zjechała do Łomży na trzeci turniej z cyklu Grand Prix Polski Seniorek i Seniorów. Honory gospodarza prestiżowych zawodów pełnił Klub Uczelniany AZS PWSIiP Metal -Technik.
Najlepsi zawodnicy na podium

Autor: PWSIiP Łomża

Jak informuje Weronika Łuba z łomżyńskiego klubu, do rozgrywek zgłosiło się łącznie 199 zawodników. Odbyły się się eliminacje, z których pierwsza ,,szesnastka” zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn uzyskała prawo startu w turnieju głównym. Największą niespodzianką pierwszej fazy turnieju była przegrana Daniela Góraka z dużo młodszym Damianem Węderlichem i odpadnięcie utytułowanego zawodnika z głównych rozgrywek. Weronika Łuba przypomina, że Daniel Górak to reprezentant Polski, olimpijczyk z Rio de Janeiro 2016 i wielokrotny mistrz Polski seniorów.

W eliminacjach wystąpili również łomżyńscy tenisiści: Monika Żbikowska (studentka III roku Zarządzania w PWSIiP w Łomży, zawodniczka KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża) i Maciej Dobrowolski (zawodnik KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża). Tylko Żbikowskiej udało się zakwalifikować do dalszych rozgrywek.

W sobotnim turnieju uczestnicy rywalizowali najpierw w grupach. W turnieju głównym oprócz wspomnianej wcześniej Żbikowskiej, reprezentantką KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża była również Karolina Łada, która zapewniła sobie miejsce od razu w głównych rozgrywkach, dzięki eliminacjom wojewódzkim. Obie łomżynianki ukończyły rywalizację na miejscach 41 - 48. W niedzielę odbyła się końcowa faza rywalizacji w systemie pucharowym. Wśród kobiet wygrała zawodniczka SKTS Sochaczew Katarzyna Grzybowska- Franc, która przed turniejem była uznawana za faworytkę całych zawodów. Przypomnijmy, że to reprezentantka kadry narodowej, olimpijka z Londynu 2012 i Rio de Janeiro 2016, a także wielokrotna mistrzyni Polski seniorek. W finale pokonała równie utytułowaną Klaudię Kusińską z GLKS Nadarzyn 4:0. Trzecie miejsce zajęły wspólnie: Paulina Krzysiek (GLKS Nadarzyn) i Marta Smętek (KS Bronowianka Kraków).

Wśród seniorów najlepszym zawodnikiem okazał się Konrad Kulpa (ENERGA KTS Toruń), który w finałowym meczu pokonał Tomasza Lewandowskiego (KU AZS Politechnika Rzeszowska) 4:3. Na trzecim stopniu podium stanęli: Tomasz Kotowski (ENERGA KTS Toruń) i Patryk Zatówka (PKS KOLPING Jarosław).

Organizację turnieju współfinansował Urząd Miejski w Łomży.