Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży od wielu już lat współorganizują to przedsięwzięcie. Głównym celem konkursu jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym - szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Działania obejmują popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy. W tegorocznym turnieju udział wzięło 51 uczestników ze szkół podstawowych. Każdy uczestnik eliminacji miał do rozwiązania test teoretyczny z zakresu zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym. Dodatkowo, jurorzy sprawdzali umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejną częścią rywalizacji był test praktyczny - jazda rowerem po wyznaczonym torze przeszkód i poprawny przejazd rowerem w miasteczku rowerowym. Po dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej, reprezentować będą region w etapie wojewódzkim, który odbędzie się w połowie maja w Białymstoku. Gratulujemy!.
W grupie wiekowej I ( 10-12 lat) zwycięzcami okazały się:
I Miejsce - Szkoła Podstawowa w Olszynach
II Miejsce - Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży
III Miejsce - Szkoła Podstawowa w Jarnutach
Natomiast w grupie wiekowej II (pozostali):
I Miejsce – Szkoła Podstawowa w Piątnicy
II Miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży
III Miejsce – Szkoła Podstawowa w Jarnutach
Podkreślić należy również rolę opiekunów grup w przygotowanie dzieci do Turnieju. Zostali oni symbolicznie nagrodzeni przez organizatorów za swoją pracę.
Turniej zrealizowany został dzięki współpracy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Urzędu Miasta w Łomży – Wydziału Edukacji, Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży.
Nagrody ufundowali: Spółdzielnia Mieszkaniowa "Perspektywa" z Łomży, Spółdzielnia Mieszkaniowa "Jedność" z Łomży, Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży, Starostwo Powiatowe w Łomży, Urząd Gminy Łomża, Urząd Gminy Piątnica oraz Urząd Miasta w Łomży.
![Turniej o bezpieczeństwie w ruchu drogowym [FOTO] Turniej o bezpieczeństwie w ruchu drogowym [FOTO]](https://static2.narew.info/data/articles/xl-turniej-o-bezpieczenstwie-w-ruchu-drogowym-foto-1650936181.jpg)
![Powołanie Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na kolejną kadencję - [VIDEO] Powołanie Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na kolejną kadencję - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-powolanie-podlaskiej-rady-dzialalnosci-pozytku-publicznego-na-kolejna-kadencje-video-1772717124.jpg)
![Kolejni ochotnicy wstąpili w szeregi Wojska Polskiego - [VIDEO] Kolejni ochotnicy wstąpili w szeregi Wojska Polskiego - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-przysiega-wojskowa-w-18-lomzynskim-pulku-logistycznym-video-1773071725.jpg)
![Poznaliśmy nominowanych do Podlaskiej Marki 2025 - [VIDEO] Poznaliśmy nominowanych do Podlaskiej Marki 2025 - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-poznalismy-nominowanych-do-podlaskiej-marki-2025-video-1772810674.jpg)

![Informacje z Mazowsza #140 [VIDEO] Informacje z Mazowsza #140 [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-informacje-z-mazowsza-140-1772880372.png)
Komentarze