Jak wynika z przebiegu głosowania - 24 głosy za, 2 przeciw - Sejmik nie miał dużych wątpliwości co do kandydatury. W biogramie przedstawionym przez prasowe służby Urzędu Marszałkowskiego czytamy, że Paweł Jungerman ma 51 lat i mieszka w Białymstoku. Posiada tytuł magistra ekonomii (Uniwersytet Warszawski Filia w Białymstoku, Wydział Ekonomiczny), ukończył też studia z zakresu rachunkowości i zarządzania finansami w jednostkach sektora finansów publicznych (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie).
Pracował m.in. w PSS SPOŁEM w Białymstoku na stanowisku księgowego, Inspektoracie Służby Więziennej w Białymstoku (inspektor działu finansowego), był też głównym księgowym w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze oraz samodzielnym księgowym w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Akademii Medycznej, a także głównym księgowym w Parku Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej. Ostatnio zajmowane przez niego stanowisko (od 2008 roku) to główny księgowy w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku.

![Powołanie Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na kolejną kadencję - [VIDEO] Powołanie Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na kolejną kadencję - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-powolanie-podlaskiej-rady-dzialalnosci-pozytku-publicznego-na-kolejna-kadencje-video-1772717124.jpg)
![Kolejni ochotnicy wstąpili w szeregi Wojska Polskiego - [VIDEO] Kolejni ochotnicy wstąpili w szeregi Wojska Polskiego - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-przysiega-wojskowa-w-18-lomzynskim-pulku-logistycznym-video-1773071725.jpg)
![Poznaliśmy nominowanych do Podlaskiej Marki 2025 - [VIDEO] Poznaliśmy nominowanych do Podlaskiej Marki 2025 - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-poznalismy-nominowanych-do-podlaskiej-marki-2025-video-1772810674.jpg)

![Informacje z Mazowsza #140 [VIDEO] Informacje z Mazowsza #140 [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-informacje-z-mazowsza-140-1772880372.png)
Komentarze