Widzowie mieli okazję obejrzeć między innymi taneczno-wokalne widowisko w tradycyjnych i współczesnych aranżacjach przygotowane przez dzieci i młodzież Studia Wokalnego ROK i Zespół Pieśni i Tańca „Łomża” działających w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży. Dodatkowo nie zabrakło warsztatów tanecznych i plastycznych dla najmłodszych.
Niedzielne popołudnie umilały również kapela "Miód na serce", której muzycy wędrują po kurpiowskich wsiach spotykając się z muzykantami i śpiewakami. Utrwalają pieśni in crudo oraz muzykę w jej oryginalnym brzmieniu, nagrywają i archiwizują materiały. Publiczność zachwycił występ lokalnego zespołu "Skiela Kapela”, który został założony przez Grzegorza Sekmistrza w 2015 roku przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży. Zagrali bardzo energetyczny folk w stylistyce jazz, soul, funky.
Gwiazdą wieczoru był bielski zespół "Dzień Dobry" dla którego wspólne muzykowanie, wyzwala silne emocje i ogromną radość. Muzycy dążą do tego, aby ich muzyka podobnie oddziaływała na każdego słuchacza, dlatego to, co grają, określają mianem: "POZYTYWNEJ AKUSTYCZNEJ FALI". "Dzień Dobry" wystąpił u boku takich gwiazd polskiej estrady jak: Krystyna Prońko, Renata Przemyk, Gaba Kulka, Jacek Wójcicki, Grzegorz Markowski, Zbigniew Wodecki, Artur Gadowski, Tadeusz Woźniak czy słynna ,,Anawa". Ich energia i talent zostały także docenione w drugiej edycji telewizyjnego show "Must be the music" (październik 2011), gdzie prezentując autorskie numery dotarli do półfinału, zyskując bardzo przychylne opinie jury i publiczności.
Organizatorami festiwalu odbywającego się w ramach zadania „Etno Piątnica 2019”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2019” byli: Fundacja Sztuk i Dialogu, Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego, przy współpracy powiatu łomżyńskiego, Gmina Piątnica i Karczmy pod Topolami.
![Etno festiwal 2019 [FOTO] Etno festiwal 2019 [FOTO]](https://static2.narew.info/data/articles/xl-etno-festiwal-2019-foto-1650940797.jpg)




















![Nar(e)wani Sportowcy – Zbigniew Dziekoński: kadra U13 Podlaskiego ZPN i rozwój piłki nożnej kobiet - [VIDEO] Nar(e)wani Sportowcy – Zbigniew Dziekoński: kadra U13 Podlaskiego ZPN i rozwój piłki nożnej kobiet - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-nar-e-wani-sportowcy-zbigniew-dziekonski-kadra-u13-podlaskiego-zpn-i-rozwoj-pilki-noznej-kobiet-1769519224.png)
![Lokalne głosy w ogólnopolskim sporze o KSeF - [VIDEO] Lokalne głosy w ogólnopolskim sporze o KSeF - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-lokalne-glosy-w-ogolnopolskim-sporze-o-ksef-video-1769514205.jpg)
![Nowa hala remontowa w Łomżyńskim Pułku Logistycznym oficjalnie otwarta - [VIDEO] Nowa hala remontowa w Łomżyńskim Pułku Logistycznym oficjalnie otwarta - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-nowa-hala-remontowa-w-lomzynskim-pulku-logistycznym-oficjalnie-otwarta-video-1769672890.jpg)
![Niemiecka delegacja w powiecie łomżyńskim. Partnerstwo, przyjaźń i wizyta w Rybnie - [VIDEO] Niemiecka delegacja w powiecie łomżyńskim. Partnerstwo, przyjaźń i wizyta w Rybnie - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-niemiecka-delegacja-w-powiecie-lomzynskim-partnerstwo-przyjazn-i-wizyta-w-rybnie-1769787550.jpg)
Komentarze