W konkursie, którego celem było zaszczepianie w dzieciach pasji do czytania oraz uwrażliwienie na kwestie ekologiczne, wzięło udział 3480 klas z 2239 szkół podstawowych z całej Polski.
Drugoklasiści z Jedynki pod kierunkiem wychowawczyni - Joanny Kossakowskiej wspólnie wykonali dekorację z materiałów, które nadają się do recyklingu. Uczyli się zasad segregowania odpadów i włączyli się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania wykorzystując w tym celu opowiadania o przygodach Słodziaków. Codziennie też czytali w domu wybrane przez siebie książki.
Kilka dni przed świętami nadeszła przesyłka z nagrodami, a dzieci spotykały się ze Słodziakami pod innym magicznym drzewem – choinką. W role Mikołajów wcieliły się panie dyrektor Krystyna Kamińska i Bożena Bagińska-Rogowska, które wręczyły wszystkim nagrody ufundowane przez organizatora. Były to: dyplomy, książki o przygodach Słodziaków, pluszaki, zestawy długopisów i ekologiczne broszurki. Upominki sprawiły dzieciom dużo radości, ale równie ważny jest fakt, że wspólnymi siłami stworzyły ciekawą pracę i przekonały się, że można stworzyć "coś z niczego".
- Mamy również nadzieję, że wszystkie doświadczenia z udziału w akcji zainspirują dzieci do dbania o najbliższe środowisko i rozwiną pasję do czytania książek – przyznaje Joanna Kossakowska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Łomży.
![Magiczne Drzewo Słodziaków uczniów z SP nr 1 w Łomży docenione [FOTO] Magiczne Drzewo Słodziaków uczniów z SP nr 1 w Łomży docenione [FOTO]](https://static2.narew.info/data/articles/xl-magiczne-drzewo-slodziakow-uczniow-z-sp-nr-1-w-lomzy-docenione-foto-1650941873.jpg)
![Odkrycie „wodokaczki” nad Narwią. Co dalej z zabytkiem, który przypomniał Łomży o jej historii? - [VIDEO] Odkrycie „wodokaczki” nad Narwią. Co dalej z zabytkiem, który przypomniał Łomży o jej historii? - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-odkrycie-wodokaczki-nad-narwia-co-dalej-z-zabytkiem-ktory-przypomnial-lomzy-o-jej-historii-v-1776776116.png)

![Dzień otwarty w ZSTiO nr 4 w Łomży. Uczniowie poznają kierunki i wybierają przyszłość - [VIDEO] Dzień otwarty w ZSTiO nr 4 w Łomży. Uczniowie poznają kierunki i wybierają przyszłość - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-dzien-otwarty-w-zstio-nr-4-w-lomzy-uczniowie-poznaja-kierunki-i-wybieraja-przyszlosc-video-1776865394.jpg)

![Nowa sala konferencyjna w Szepietowie otwarta. Wzmocnienie dla doradztwa rolniczego w regionie - [VIDEO] Nowa sala konferencyjna w Szepietowie otwarta. Wzmocnienie dla doradztwa rolniczego w regionie - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-nowa-sala-konferencyjna-w-szepietowie-otwarta-wzmocnienie-dla-doradztwa-rolniczego-w-regionie-1776763345.jpg)
Komentarze