Łomżyńska Prokuratura Okręgowa nie dopatrzyła się "ustawowych znamion czynu zabronionego" w działaniach prokuratora i funkcjonariuszy ABW, którzy w czerwcu 2014 roku próbowali dokonać przeszukania w redakcji tygodnika "Wprost". Postępowanie zostało umorzone.
Łomżyńscy śledczy zajmowali się jednym z wątków głośnej "afery podsłuchowej". W ubiegłym roku i okazało się, że w co najmniej kilku warszawskich restauracjach potajemnie nagrywani byli ważni i wpływowi ludzie - członkowie rządu, przedstawiciele ważnych instytucji państwowych, znane postaci polskiego biznesu. Zapisy kilku - szczególnie bulwersujących - rozmów zostały opublikowane w tygodniku "Wprost". Ostatnio okazało się, że nagrań może być nawet więcej niż się początkowo wydawało. Śledztwo jeszcze trwa. W kręgu podejrzeń jest na razie kilku pracowników restauracji (głównie kelnerów) i jeden z biznesmenów.
Po pierwszych publikacjach funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wraz z prokuratorem weszli do redakcji "Wprost" i zamierzali zabrać nagrania oraz sprzęt, jakim zostały dokonane. Redaktor naczelny i dziennikarze tygodnika sprzeciwili się, doszło do zamieszania. Przeszukanie się nie odbyło. Ale za to przedstawiciele redakcji zwrócili się do prokuratury o sprawdzenie czy nie doszło do przekroczenia uprawnień przez ABW i prokuraturę. Właśnie to musieli przeanalizować śledczy z Łomży.
- Stwierdzili, że wszystko odbyło się legalnie i zgodnie z prawem - mówi Maria Kudyba, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Łomży.
Postanowienie o umorzeniu zaskarżyli przedstawiciele "Wprost". Sąd w Warszawie nie uwzględnił ich argumentów i decyzja łomżyńskich śledczych stała się już prawomocna.
Fot. tvn24

![Codzienność wojska w obiektywie. Niezwykła wystawa Wojciecha Trawińskiego - [VIDEO] Codzienność wojska w obiektywie. Niezwykła wystawa Wojciecha Trawińskiego - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-codziennosc-wojska-w-obiektywie-niezwykla-wystawa-wojciecha-trawinskiego-video-1771425998.png)
![Szpital wojewódzki w Łomży ze wsparciem i pracownią rezonansu - [VIDEO] Szpital wojewódzki w Łomży ze wsparciem i pracownią rezonansu - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-szpital-wojewodzki-w-lomzy-ze-wsparciem-i-pracownia-rezonansu-video-1771356256.jpg)

![Prezentacja ŁKS Łomża 2026 – Drużyna, cele i emocje w roku stulecia - [VIDEO] Prezentacja ŁKS Łomża 2026 – Drużyna, cele i emocje w roku stulecia - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-prezentacja-lks-lomza-2026-druzyna-cele-i-emocje-w-roku-stulecia-video-1771535439.jpg)

Komentarze