Mlekovita rozumie znaczenie ochrony środowiska naturalnego. Dzięki temu wytwarza produkty wspierające zdrową i zrównoważoną dietę.
Dla przedsiębiorstwa ważna jest współpraca z odpowiednimi producentami mleka, dostawcami opakowań, materiałów i usług. Poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technicznych i organizacyjnych Mlekovita dba o bezpieczeństwo zdrowotne żywności i dobro środowiska naturalnego.
Działania realizowane są w oparciu o System Zarządzania Środowiskowego 14001:2015. Jego ciągłe doskonalenie oraz integrowanie z międzynarodowym Standardem Bezpieczeństwa Żywności FSSC 22000 służy stworzeniu jednego efektywnego systemu, który ma gwarantować ciągłe doskonalenie, również w aspekcie środowiskowym.
W zakładach Mlekovity działa system selektywnej zbiórki odpadów, które następnie przekazywane są uprawnionym odbiorcom. Tylko w 2020 r. zebrano blisko 2700 ton odpadów segregowanych, w tym blisko 1300 ton makulatury.
Mlekovita optymalizuje zużycie wody i energii. Przeprowadza wiele modernizacji w zakładach. Wybudowała m.in. kotłownię gazową i elektrociepłownię w zakładzie w Trzebownisku na Podkarpaciu, elektrociepłownię w zakładzie w Lubawie oraz nową kotłownię gazową w zakładzie w Morągu.
Mlekovita stawia na produkty ekologiczne. Już kilkanaście jej produktów ma unijne logo Rolnictwa Ekologicznego. To dowód na to, że te wyroby pochodzą z surowca pochodzącego z gospodarstw ekologicznych, które spełniają pewne wymogi m.in nie używają środków chemicznych.
Skupia się na proekologicznym podejściu do pakowania produktów. Przejawia się ono ograniczaniem ilości tworzyw sztucznych w opakowaniach, m.in. poprzez zmniejszenie grubości folii w opakowaniach sera w plastrach czy wprowadzenie kubków z bezpośrednim nadrukiem. Pozwala to firmie redukować ilość tworzyw sztucznych aż o 100 tys. kg w skali roku.

![Powołanie Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na kolejną kadencję - [VIDEO] Powołanie Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na kolejną kadencję - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-powolanie-podlaskiej-rady-dzialalnosci-pozytku-publicznego-na-kolejna-kadencje-video-1772717124.jpg)
![Kolejni ochotnicy wstąpili w szeregi Wojska Polskiego - [VIDEO] Kolejni ochotnicy wstąpili w szeregi Wojska Polskiego - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-przysiega-wojskowa-w-18-lomzynskim-pulku-logistycznym-video-1773071725.jpg)
![Poznaliśmy nominowanych do Podlaskiej Marki 2025 - [VIDEO] Poznaliśmy nominowanych do Podlaskiej Marki 2025 - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-poznalismy-nominowanych-do-podlaskiej-marki-2025-video-1772810674.jpg)

![Informacje z Mazowsza #140 [VIDEO] Informacje z Mazowsza #140 [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-informacje-z-mazowsza-140-1772880372.png)
Komentarze