poniedziałek, 13 maja 2024 10:05

Koszykarska Zima 2022 w Łomży - [VIDEO]

To był weekend pod znakiem koszykówki. Z udziałem siedmiu zespołów zakończył się w Łomży XXV Międzynarodowy Turniej Koszykówki Chłopców "Łomżyńska Zima" o puchar prezydenta miasta Łomża.
Koszykarska Zima  2022 w Łomży - [VIDEO]

W Hali Olimpijczyków Polskich przy SP 9 w Łomży rywalizowało przez trzy dni siedem zespołów, 112 zawodników złożonych z chłopców z rocznika 2009 i młodszych, wśród nich drużyna z Litwy która okazała się być niepokonana wygrała wszystkie spotkania i wyjechała z Łomży z kompletem 12 punktów co dało jej  I miejsce Turnieju.

Swoją grę oprócz litewskiego SC Mariajmpol pokazały Iskra Konstantynów, Akademia Młode Żubry Białystok, UKS Jedynka Marki, Twarde Pierniki Toruń, Warsaw Basketball Warszawa i gospodarz turnieju UKS Dziewiątka Łomża.

Każdy zespół rozegrał sześć meczy. Zespół prowadzony przez Grzegorza Sowińskiego z Torunia zajął drugie miejsce turnieju.

Sławomir Starzak z Białegostoku trenuje młodzież w Akademii Młode Żubry, której zawodnicy zdobyli trzecie  miejsce turnieju.

Dodatkową atrakcją turnieju był drużynowy i indywidualny konkurs rzutów wolnych, konkurs sprawnościowy i konkurs 3 – 2 – 1, który wygrał łomżyński zawodnik ..

Patronat nad imprezą tradycyjnie sprawuje Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, a honorowym patronem jubileuszowej edycji był wicemarszałek województwa Marek Olbryś, który wziął udział w honorowaniu najlepszych drużyn, zawodników i gratulował trenerom.

Podczas finałów Łomżyńskiej zimy spotkaliśmy pięcioletniego Maćka, który kocha koszykówkę i z pewnością jest nadzieją tej dyscypliny, swoim krótkim pokazem kozłowania zdobył gromkie oklaski starszych zawodników trenerów i publiczności.

Najlepszym zawodnikiem trzydniowych zmagań został Augustas Majałkas z SC Marijampol. Tytuł najlepszego obrońcy turnieju przyznano Maksymilianowi Gabrychowi z Twardych Pierników TORUŃ, a najlepszym rozgrywający został Marcel Jakubiec z Akademii Koszykówki Młode Żubry Białystok.

Turniej koszykarski Łomżyńska zima to festiwal nagród, każdy z uczestników wyjechał odznaczony.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, koszulki turniejowe, upominki, puchary i dyplomy oraz zdjęcia, a zwycięzcy medale i zasłużone puchary. Przyznano też szereg wyróżnień indywidualnych w postaci statuetek i nagród rzeczowych ufundowanych przez Prezydenta Łomży pana Mariusza Chrzanowskiego. Trenerzy drużyn otrzymali szereg gadżetów i upominków sponsorowanych przez Wicemarszałka Woj. Podlaskiego pana Marka Olbrysia. W sumie rozdano kilkadziesiąt nagród indywidualnych, co jest rzadkością na turniejach w kraju i za granicą. Turniej „Łomżyńska Zima 2022” został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Dziewiątka” pod patronatem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, Szkoły Podstawowej nr 9, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży, Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego i Wicemarszałka Woj. Podlaskiego Marka Olbrysia.

Końcowa tabela XXV edycji "Łomżyńskiej Zimy"