Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 01:23

Dobre biegi Iwony Bernardelli

Dwa dobre biegi ma za sobą Iwona Bernardelli olimpijka z Rio de Janeiro. Zawodniczka Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol 19 lutego wystartowała w maratonie w hiszpańskiej Sevilli. - Nasza maratonka do 30-go kilometra biegła na minimum dopuszczającym do startu w Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024. Jednak od 30-go kilometra tempo ze względu na mocny wiatr i zapewne też zmęczenie zaczęło spadać. Czas na mecie był dobry (2:29,36), ale do minimum trochę zabrakło (2:26,50). Nasza zawodniczka będzie jeszcze miała dwie szanse na osiągnięcie wyniku dającego upragniony awans – relacjonuje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec KS Prefbet-Sonarol.

Natomiast w miniony weekend ta sama zawodniczka zwyciężyła w 43. Półmaratonie Wiązowskim uzyskując niezły wynik 1:13,15. Biegaczka Prefbet-Sonarol po pasjonującym finiszu wyprzedziła o 5 sekund reprezentantkę Ukrainy Nataliję Semenovych.

Na tych samych zawodach wśród mężczyzn szóstą lokatę zajął kolega klubowy Iwony, Damian Świerdzewski, a jego czas to 1:06,51. Zwyciężył olimpijczyk z Rio de Janeiro Krystian Zalewski( UKS Barnim Goleniów) z czasem 1:03,24.