Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Sala doświadczania świata powstała w Domu Pomocy Społecznej w Łomży [FOTO]

Nowoczesna sala doświadczania świata, czyli specjalistyczne pomieszczenie do terapii polisensorycznej osób z różnego rodzaju zaburzeniami, takimi jak niepełnosprawność intelektualna, całościowe zaburzenia rozwojowe, mózgowe porażenie dziecięce, zaburzenia psychiczne w tym depresja, ale także do terapii osób starszych w demencji i osób zdrowych jako metoda redukcji stresu powstała w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Polowej w Łomży. Jak informuje Urząd Miejski w Łomży jej oficjalnego otwarcia dokonali zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski, Radosław Mrozek Gliszczyński z firmy HABA oraz dyrektor DPS-u Krzysztof Jankowski.
Sala doświadczania świata powstała w Domu Pomocy Społecznej w Łomży [FOTO]

- Staramy się systematycznie i w miarę możliwości poprawiać standard bytowy podopiecznych Domu Pomocy Społecznej poprzez różnego rodzaju inwestycje. Kilka dni temu placówka wzbogaciła się o nowy samochód do przewozu osób z niepełnosprawnością, a dziś oficjalnie otworzyliśmy salę doświadczania świata – mówi zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski podkreślając, że dzięki niej pensjonariusze DPS będą mogli korzystać z nowoczesnej terapii, która korzystnie wpłynie na ich zdrowie i samopoczucie.

Projekt oraz wyposażenie sali zostały przygotowane i zrealizowane przez Firmę HABA, a całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł niemal 50 tysięcy złotych. Zakupiono między innymi interaktywną kolumnę wodną, maty podłogowe, panele oraz lustra ścienne, łuk sensoryczny, rzutnik do grafiki, sprzęty do aromaterapii i terapii światłem.

Specjalistyczne wyposażenie sali pozwala odpowiednio do potrzeb konkretnej osoby dobierać i dawkować bodźce świetlne, węchowe, dotykowe, aby osiągać pożądany efekt tj. wzrost aktywności, poprawę koncentracji uwagi, koordynację wzrokowo-ruchową, orientację w otoczeniu i wiele innych rozwijających skutków terapii. Daje też możliwość eliminowania nadmiaru bodźców przy terapii osób nadpobudliwych psychoruchowo i wprowadzać w stan relaksacji, bezpieczeństwa i redukcji stresu.




 



Podziel się
Oceń

Komentarze