Zwycięskie biegi mamy i córki [FOTO]

Rodzinny zwycięski dublet podczas III Biegu Miodobrania Kurpiowskiego w Myszyńcu zanotowały Justyna i Anastazja Korytkowskie (KS Prefbet-Sonarol). Mama Justyna zwyciężyła w biegu głównym na 10 kilometrów poprawiając rekord trasy o 5 minut, uzyskując czas 37:13, co przy upalnej pogodzie i mocnym przeciwnym wietrze jest bardzo dobrym wynikiem. Natomiast córka Anastazja wystartowała w zawodach biegowych po raz drugi w życiu i na dystansie 200-tu metrów wywalczyła również pierwsze miejsce w kategorii do lat 6-ciu.

Na tych samych zawodach kilkoro innych zawodników stanęło na podium tej imprezy. Przemysław Dąbrowski zwyciężył w kategorii open z nowym rekordem trasy 31:52, a drugi przybiegł dotychczasowy rekordzista Damian Świerdzewski (34:59). Warto w tym miejscu podkreślić, że Justyna Korytkowska w klasyfikacji open przybiegła jako 4-ta ustępując miejsca tylko 3 mężczyznom. W biegu głównym na 10 km wzięło udział 178 osób.

W biegach młodzieżowych 11-13 lat wśród chłopców drugi na mecie zameldował się Jakub Wilczewski a na 3-cim stopniu podium dziewcząt stanęła Gabriela Kraszewska z łomżyńskiego klubu. Miłym akcentem był też udział w „biegu” na 200 metrów niespełna dwuletniego Andrzeja Korytkowskiego (juniora), który otrzymał od organizatorów jako jeden z 3-ech malutkich biegaczy nagrodę i puchar w kategorii najmłodszy uczestnik Biegu Miodobrania Kurpiowskiego.