- Pozdrawiam uczestników mistrzostw w imieniu swoim, ale przede wszystkim w imieniu marszałka Artura Kosickiego, który tu trenował zapasy i zaczynał przygodę ze sportem. Do dzisiaj bardzo mile to wspomina i życzy dobrych doświadczeń na drodze do wielkich osiągnięć. Jeżeli będziecie pilnie trenować, przyjdą sukcesy. Może są wśród was przyszli olimpijczycy, z których już niedługo będziemy dumni. Zapewniam, że Województwo Podlaskie będzie nadal wspierać sport - powiedział wicemarszałek Marek Olbryś. Bogumiła Olbryś przyznała, że jej sportową pasją była raczej lekkoatletyka, ale gorąco kibicuje młodym zapaśnikom i zachęcała ich do stosowania reguł fair play na macie i codziennych kontaktach z kolegami.
Zapasy nie należą do najpopularniejszych i przynoszących największe sukcesy dyscyplin sportu obecnych w województwie podlaskim, ale miejscowe kluby zawsze potrafiły wyławiać "diamenciki" tej szlachetnej, wywodzącej się ze starożytnej Grecji rywalizacji, i nadawać im pierwszy szlif.
- Liczę, że zapasy ciągle się rozwijają, a Grajewo ma w tej dziedzinie piękne tradycje. Dziękujemy Województwu Podlaskiemu za stałe wsparcie - mówił Grzegorz Zańko, prezes zapaśniczego związku w regionie.
Jak poinformował, Grzegorz Czyżewski, trener sekcji zapaśniczej MOSiR Grajewo, na matach obok gospodarzy pojawili się zawodnicy z Białegostoku, Suwałk, Krynek i Szczuczyna, a w rywalizacji Mini Zapasów także z Lubawy.
- Ogółem w mistrzostwach po patronatem marszałka Artura Kosickiego, który był naszym zawodnikiem, wzięło udział około 80 chłopców (dziewczęta walczą tylko w stylu wolnym) - dodał Grzegorz Czyżewski.
![Zapaśnicze mistrzostwa w Grajewie [FOTO] Zapaśnicze mistrzostwa w Grajewie [FOTO]](https://static2.narew.info/data/articles/xl-zapasnicze-mistrzostwa-w-grajewie-1695800115-full.jpg)





![Tadeusz Walewacz – „Piosenki o miłości” - Koncert w Hali Kultury w Łomży [VIDEO] Tadeusz Walewacz – „Piosenki o miłości” - Koncert w Hali Kultury w Łomży [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-tadeusz-walewacz-piosenki-o-milosci-koncert-w-hali-kultury-w-lomzy-video-1764420263.jpg)
![Magia Świąt na Starym Rynku w Łomży! Na Starym Rynku pojawiła się choinka! [VIDEO] Magia Świąt na Starym Rynku w Łomży! Na Starym Rynku pojawiła się choinka! [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-magia-swiat-na-starym-rynku-w-lomzy-na-starym-rynku-pojawila-sie-choinka-1764418104.png)
![20-lecie Łomżyńskiego Bractwa Kurkowego – uroczysty jubileusz i inwestytura św. Brunona [VIDEO] 20-lecie Łomżyńskiego Bractwa Kurkowego – uroczysty jubileusz i inwestytura św. Brunona [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-20-lecie-lomzynskiego-bractwa-kurkowego-uroczysty-jubileusz-i-inwestytura-sw-brunona-video-1764770590.png)

Komentarze