„Głównym założeniem wspólnej inicjatywy jest przemarsz przez Polskę Ognisk Ducha Świętego polegający na zapaleniu przez strażaków ochotniczych straży pożarnych w dniu 14 kwietnia 2016 r. od godz. 20.00 ognisk w całym kraju, które rozpocznie zapalenie ognia przy krzyżu na Giewoncie.” – piszą organizatorzy akcji ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.
Do tej inicjatywy włączyli się m.in. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowogrodzie, którzy ognisko rozpalili zgodnie z harmonogramem o godz. 20.25.
Ogniska rozpalone w całym kraju przez strażaków mają być symbolem jedności narodowej oraz obecności Ducha Świętego w dniu 14 kwietnia 2016r.
GALERIA ZDJĘĆ
Fot. Karol Babiel/Grupa Medialna Narew

Komentarze