Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 09:03
Reklama
Reklama
Strata dla samorządu

Nie żyje Walenty Korycki, wójt Gminy Bielsk Podlaski

Wieloletni samorządowiec, były Wicemarszałek Województwa Podlaskiego odszedł w nocy z czwartku na piątek (4/5.09). Miał 62 lata.
Nie żyje Walenty Korycki, wójt Gminy Bielsk Podlaski

Zmarł Walenty Korycki, długoletni wójt Gminy Bielsk Podlaski oraz doświadczony samorządowiec, który przez większość swojego życia zawodowego oddał się pracy na rzecz lokalnej społeczności. Jego odejście w nocy z czwartku na piątek (4–5 września), w wieku 62 lat, jest ogromną stratą dla samorządu, w którym działał z pasją i zaangażowaniem.

Walenty Korycki miał imponującą karierę w samorządzie. Swoją przygodę z polityką samorządową rozpoczął jako radny wojewódzki i powiatowy, a następnie pełnił funkcję sekretarza gminy Boćki. W latach 2011–2014 był wicemarszałkiem województwa podlaskiego, gdzie zrealizował wiele projektów mających na celu rozwój regionu.

Jego zaangażowanie w życie społeczności lokalnej przyniosło wiele korzyści mieszkańcom, a w 2024 roku został wybrany na wójta Gminy Bielsk Podlaski, co stanowiło ukoronowanie jego dotychczasowych działań.

Korycki był również aktywnym uczestnikiem wydarzeń lokalnych, społecznych i regionalnych. Jeszcze w czwartek wieczorem, przed swoją śmiercią, brał udział w gali z okazji 25-lecia działalności Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego. To potwierdza jego zaangażowanie i oddanie sprawom lokalnym.

Odejście Walentego Koryckiego pozostawia nie tylko smutek, ale także poczucie niedosytu wśród tych, którzy mieli okazję go znać i współpracować z nim. Jego idee i inicjatywy będą kontynuowane, jednak brak jego osobistego wkładu w życie gminy będzie odczuwalny przez społeczność, której tak gorliwie służył przez wiele lat.

Strata takiego lidera to nie tylko utrata człowieka, ale także pustka, którą trudno będzie wypełnić.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama