Mistrzostwa Łomży w grę w piłkarzyki za nami

W sobotę 26 lipca, w wakacyjnym słońcu rozegrane zostały II Mistrzostwa Łomży w w piłkarzyki. Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży.

Do turnieju zgłosiło się 15 dwuosobowych drużyn, o 3 więcej niż w poprzednim roku. Tym razem systemem, jakim przeprowadzono rozgrywki był system pucharowy.
Po wylosowaniu pierwszych par około godziny 11.30 rozpoczęły się mecze w 1/8 turnieju. Rozgrywki cieszyły się dużym powodzeniem nie tylko wśród dorosłych, ale również wśród najmłodszych uczestników, którzy dzielnie stawili czoła starszym.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Rywalizacja przebiegała na bardzo wysokim poziomie. Do fazy medalowej awansowały drużyny FC Trojany, Modzele, Kozicki i Syn i Gabi i Adam. W czasie, kiedy rozgrywane były spotkania na stołach, najmłodsi uczestnicy turnieju mogli pograć w piłkę nożną, boule lub ringo na przygotowanych przez pracowników MOSiR stanowiskach. W półfinałach spotkały się drużyny Gabi i Adam i Modzele oraz FC Trojany i Kozicki i Syn. Po zaciętej sportowej walce do finału awansowały drużyny FC Trojany i Modzele. Natomiast w meczu o III miejsce zagrali Kozicki i Syn i Gabi i Adam, w którym o zwycięstwie zdecydowała jedna bramka, o którą lepsi  okazali się zawodnicy z drużyny Kozicki i Syn i to oni wywalczyli najniższe miejsce na podium. Finał przyniósł oczekiwane emocje. Kibice i inni zawodnicy mogli podziwiać grę na bardzo wysokim poziomie. Przez większość spotkania wynik oscylował blisko remisu, jednak ostatnie minuty należały do drużyny FC Trojany, którą ostatecznie pokonali zespół Modzele i wywalczyli tytuł Mistrza Łomży, tym samym tytuł Vice Mistrzów powędrował w ręce Modzeli.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, natomiast dla najlepszych czekały puchary, dyplomy oraz nagrody. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom
i zapraszamy na kolejne turnieje organizowane przez MOSiR Łomża.