W tegorocznym Festiwalu o Zdrowiu wzięło udział kilkudziesięciu wykonawców z powiatu ostrołęckiego. Na scenie Ostrołęckiego Centrum Kultury zaprezentowano 29 utworów o tematyce prozdrowotnej. Młodzi wykonawcy zachwycili publiczność autorskimi piosenkami oraz niebanalną choreografią. Organizatorem Festiwalu o Zdrowiu 2014 byli: Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Ostrołęce oraz Ostrołęckie Centrum Kultury.
Tegorocznymi laureatami zostali:
W kategorii „ Przedszkole”:
I miejsce – Przedszkole Miejskie nr 7 „Tęczowa Kraina” w Ostrołęce
II miejsce – Przedszkole Miejskie nr 15 w Ostrołęce
III miejsce – Gminne Przedszkole w Baranowie
W kategorii „ Szkoła Podstawowa”:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrołęce
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Łęgu Starościńskim
W kategorii „ Ginmnazjum”:
I miejsce – Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie
II miejsce – Publiczne Gimnazjum w Kadzidle
III miejsce – Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Wsi
Zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce i Publicznego Gimnazjum w Czerwinie pojadą na eliminacje wojewódzkie Festiwalu, które odbędą się 11 czerwca w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.
Poza konkursem wystąpili młodzi Tancerze z Klubu Tańca Towarzyskiego FAN- działającego przy OCK - pod kierunkiem Jarosława Śliwowskiego
Na stoisku profilaktycznym przygotowanym w ramach Festiwalu Piosenki o Zdrowiu przez młodzież ze Szkoły Promocji Zdrowia – można było zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, tlenek węgla w wydychanym powietrzu oraz BMI.
zobacz zdjęcia

![Czy warto zostać w Łomży? Młodzież debatowała o przyszłości miasta [VIDEO] Czy warto zostać w Łomży? Młodzież debatowała o przyszłości miasta [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-debata-oxfordzka-w-lomzy-mlodzi-o-przyszlosci-video-1765459198.jpg)
![Koncert Młodych Artystów w Kolnie – Piosenki Agnieszki Osieckiej w świątecznym klimacie [VIDEO] Koncert Młodych Artystów w Kolnie – Piosenki Agnieszki Osieckiej w świątecznym klimacie [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-koncert-mlodych-artystow-w-kolnie-piosenki-agnieszki-osieckiej-w-swiatecznym-klimacie-video-1765472203.jpg)
![Wieczór wigilijny pt. „Podzielmy się opłatkiem” w Galerii Sztuki Iwo Świątkowski [VIDEO] Wieczór wigilijny pt. „Podzielmy się opłatkiem” w Galerii Sztuki Iwo Świątkowski [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-wieczor-wigilijny-pt-podzielmy-sie-oplatkiem-w-galerii-sztuki-iwo-swiatkowski-1765713473.jpg)
![Trzecia edycja konkursu „Nagradzamy NGO” [VIDEO] Trzecia edycja konkursu „Nagradzamy NGO” [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-trzecia-edycja-konkursu-nagradzamy-ngo-1765545369.jpg)

Komentarze