Orkiestra z mocnymi wrażeniami
Ryk silników towarzyszyć będzie 22. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łomży. O solidną dawkę adrenaliny, ale także wiedzy motoryzacyjnej, zadba portal Łomża 4x4 (www.lomza4x4.pl), który również „wyrusza na ratunek” najmłodszym i seniorom.
- Zapraszamy odważnych offroadowców na przejażdżkę na byłym torze motocrossowym w Piątnicy – mówi Krzysztof Puchała. - Każdego chętnego przewieziemy za opłatę wrzuconą do puszki WOŚP, a szczególnie odważnym umożliwimy samodzielne sprawdzenie swoich umiejętności, ale uprzedzam, że tor jest naprawdę trudny i wyłącznie dla pojazdów z napędem na cztery koła.
Z entuzjastami motoryzacji, zwłaszcza w wydaniu offroadowym, będzie można na fortach w Piątnicy w niedzielę 12 stycznia, od godz. 10 do 15, także porozmawiać i posiedzieć przy ognisku. Pomocy w organizacji tej odsłony łomżyńskiego finału udzielili ekipie Łomży 4x4 wójt gminy Piątnica, pracownia reklamy Masterland i Portal Wędkarska Brać.

Ponadto Łomżyński Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na XXII finał proponuje dla mieszkańców Łomży wiele atrakcji.
Już w sobotę w godz. 9:00-14:00 zapraszamy do Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy ul. ks. Anny 18 w Łomży na mecz organizowany przez MOSIR Łomża. Grać będą drużyny strażaków, policjantów, strażaków, nauczycieli, pracowników firmy BŁYSK połączonych kwestowaniem i licytacją.
W sobotę również odbędzie się Podwodne Kwestowanie na pływalni miejskiej MOSiR nr 2 w Łomży przy ul. Wyszyńskiego organizowane przez grupę nurkową Scubamaniak Andrzeja Gutowskiego. Polega to na zanurkowaniu do puszki będącej zakotwiczoną pod wodą. Dostaniesz od nas sprzęt nurkowy, krótkie przeszkolenie i wrzucisz swoje monety do puszki. Zapraszamy w godz. 13:00-17:00.
A w niedzielę, finał. Już od godziny 7:00 100 wolontariuszy wyruszy na miasto w celu kwestowania na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w tym roku gramy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Zapraszamy wszystkich Państwa od godziny 10:00 do 16:30 na WOŚPowy Festyn Rekreacyjno-Rozrywkowy dla dzieci, młodzieży i nie tylko. Festyn odbędzie się na ulicy 3 Maja obok Miejskiej Biblioteki Publicznej oddziału dla Dzieci. Podczas festynu można wylicytować wejściówki na finałowy koncert w Miejskim Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych. Na festynie wystąpią między innymi dzieci z Przedszkola Publicznego nr 8, Szkoły Podstawowej nr 5 i 2 oraz Alicja Pędowska z Warszawy. Oprócz tego zapraszamy na pyszne kiełbaski, ognisko zostanie rozpalone na ulicy. 11 SDS Exodus zaprasza na wspinaczki.
A godz. 12:30 wyjazd wojskowym samochodem harcerzy marki STAR 660 do Piątnicy na forty, na dawny tor cross’owy, gdzie odbędzie się bliskie spotkanie z offroadem. Zapraszamy w godz. 10:00-15:00. Wjazd od strony Czarnocina. Światełka do nieba brak, natomiast dla najmłodszych będzie o godz. 16:30 Światełko dla Dzieci.
O godzinie 18:00 w Miejskim Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych odbędzie się koncert finałowy, który zakończy się o 21:30. Wystąpią zespoły z Łomży, Białegostoku i Ostrołęki: Alien Removed, BFree, Pigface Beaty i Święci.

![Czy warto zostać w Łomży? Młodzież debatowała o przyszłości miasta [VIDEO] Czy warto zostać w Łomży? Młodzież debatowała o przyszłości miasta [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-debata-oxfordzka-w-lomzy-mlodzi-o-przyszlosci-video-1765459198.jpg)
![Koncert Młodych Artystów w Kolnie – Piosenki Agnieszki Osieckiej w świątecznym klimacie [VIDEO] Koncert Młodych Artystów w Kolnie – Piosenki Agnieszki Osieckiej w świątecznym klimacie [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-koncert-mlodych-artystow-w-kolnie-piosenki-agnieszki-osieckiej-w-swiatecznym-klimacie-video-1765472203.jpg)
![Wieczór wigilijny pt. „Podzielmy się opłatkiem” w Galerii Sztuki Iwo Świątkowski [VIDEO] Wieczór wigilijny pt. „Podzielmy się opłatkiem” w Galerii Sztuki Iwo Świątkowski [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-wieczor-wigilijny-pt-podzielmy-sie-oplatkiem-w-galerii-sztuki-iwo-swiatkowski-1765713473.jpg)
![Trzecia edycja konkursu „Nagradzamy NGO” [VIDEO] Trzecia edycja konkursu „Nagradzamy NGO” [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-trzecia-edycja-konkursu-nagradzamy-ngo-1765545369.jpg)

Komentarze