Potrawom z wieprzowiny poświęcone były specjalistyczne warsztaty kulinarne dla uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży. Po raz kolejny poprowadził je Marcin Budynek, znany autorytet kulinarny, kreator smaku, założyciel oraz właściciel Akademii Kulinarnej jego imienia.
W kulinarną "uczelnię" zamienił się tym razem "Domek Pastora" w Łomży, czyli Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej. Pracownicy ZSTiO nr 4 w Łomży zgodnie twierdzą, że zajęcia są ciekawym doświadczeniem, które uczniowie technikum gastronomicznego, będą mogli wykorzystać we własnej praktyce kulinarnej.
- Uczniowie podczas zajęć z panem Marcinem Budynkiem poznają wiele ciekawych i nowatorskich sposobów na przygotowywanie potraw - powiedziała Katarzyna Więsak, nauczyciel ZSTiO nr 4 w Łomży. - Jak wiadomo, praktyka ma znaczenie kluczowe, zapamiętujemy wtedy więcej. Jestem przekonana, że wszystkie wskazówki pana Marcina, przydadzą się naszym przyszłym kucharzom.
Zajęcia poświęcone były tradycyjnym oraz nowoczesnym technikom "obróbki" mięsa wieprzowego. Pod okiem Marcina Budynka uczniowie przygotowali: marynowaną polędwiczkę wieprzową z fondue z młodej sałaty rzymskiej z dodatkiem koziego sera, żeberka miodowo-imbirowe z pieczonymi burakami i wędzonymi śliwkami oraz krem z rukwi wodnej i ziemniaków, grillowany stek z karkówki z espumą ziemniaczaną z aromatem pieczonego boczku oraz chipsy warzywne, mini burgery wieprzowe z konfiturą z czerwonej cebuli i fenkułem duszonym w cydrze oraz wiele innych przysmaków.
Żadne słowa nie oddadzą wyglądu wspaniałych dań, a żadna fotografia - ich smaku. Dlatego, proszę nam uwierzyć na słowo - wszystko, co uczniowie ZSTiO nr 4 przygotowali, rzeczywiście smakowało tak dobrze, jak wyglądało.

![„Kierunek: Kompas Jutra” w Akademii Łomżyńskiej - [VIDEO] „Kierunek: Kompas Jutra” w Akademii Łomżyńskiej - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-kierunek-kompas-jutra-w-akademii-lomzynskiej-video-1770817844.jpg)
![Nowoczesna „Dziesiątka” otwarta. Marzenia szkolnej społeczności stały się rzeczywistością [VIDEO] Nowoczesna „Dziesiątka” otwarta. Marzenia szkolnej społeczności stały się rzeczywistością [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-nowoczesna-dziesiatka-otwarta-marzenia-szkolnej-spolecznosci-staly-sie-rzeczywistoscia-1770647725.png)
![Podlaskie–Ukraina: podpisano umowę partnerską. Miliony euro na drogi i korytarze solidarnościowe - [VIDEO] Podlaskie–Ukraina: podpisano umowę partnerską. Miliony euro na drogi i korytarze solidarnościowe - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-podlaskie-ukraina-podpisano-umowe-partnerska-miliony-euro-na-drogi-i-korytarze-solidarnosciowe-1770744287.jpg)


Komentarze