Małżeństwo Paweł i Olga Ochal („PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA) w miniony weekend startowali w mocno obsadzonych biegach długodystansowych w kraju i za granicą.
Olga zajęła 6-tą lokatę w biegu na 20-cia kilometrów w Les 20km De Paris , czas naszej zawodniczki to 1 godz. 8 min. i 9 sek. Bieg ten był również Wojskowymi Mistrzostwami Europy(Olga jest wojskowym, na razie w randze szeregowego) a łomżyńska biegaczka zdobyła srebrny medal indywidualnie i złoty w drużynie.
Natomiast Paweł Ochal wziął udział w 14-tym Maratonie Poznańskim w którym zajął świetne 3 miejsce przybiegając za dwoma Kenijczykami a wyprzedzając swojego klubowego kolegę Emila Dobrowolskiego, oraz 2 Białorusinów i kolejnych 3 Kenijczyków. Paweł uzyskał czas 2:15.58 co jest wynikiem dającym klasę mistrzowską w maratonie(2:16.00). Być może bylibyśmy świadkami bratobójczej walki naszych zawodników na ostatnich metrach, ale na 36 kilometrze Emil poślizgnął się i zaliczył bolesny upadek gdy …… wyjmował żel energetyczny z kieszonki…. Bywa i tak. W pierwszej 10-tce było tylko 3 Polaków(8-my Michał Smalec-Podlasie Białystok), 2 Białorusinów i 5-ciu Kenijczyków.
Paweł Ochal -14 Poznań Maraton za mną, kolejne podium maratońskie zaliczone , bardzo cieszę się z tego sukcesu, wynik 2:15;58 jest lepszy niż przed rokiem w Warszawie, co mnie pozytywnie nastraja i wiem że mogę pobiegać ciekawe wyniki . Ciało od nowa uczy się biegać maratonu trasa wymagająca , bieg szarpany nie chciałem dać od razu uciec kolegom z Afryki , więc po drodze zaliczyłem sezon best na 10km,15km a w półmaratonie go wyrównałem. Najważniejsze, że maraton przebiegłem bez dolegliwości które męczyły mnie przez ostatnie lata...to mój 15-ty maraton, który przebiegłem.
Emil Dobrowolski - maraton w Poznaniu był moim szóstym biegiem na tym dystansie i co ciekawe po raz piąty zająłem 4-tą lokatę, takie małe fatum.
Olga Ochal-Paryż Kolejny nowy rekord życiowy, tym razem poprawiony o równo półtorej minuty, czas 68:09 na 20km bardzo pozytywnie mnie nastraja do dalszej walki o kolejne życiówki. Srebrny medal Wojskowych Mistrzostw Europy, to miejsce wyżej na podium niż przed rokiem a ogólnie 6m. to 5 pozycji lepiej, już nie mogę się doczekać co będzie za rok! — w Les 20km De Paris.


![Wielkanocne spotkanie w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Mniej przemówień, więcej wspólnoty - [VIDEO] Wielkanocne spotkanie w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Mniej przemówień, więcej wspólnoty - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-wielkanocne-spotkanie-w-szpitalu-wojewodzkim-w-lomzy-mniej-przemowien-wiecej-wspolnoty-video-1774968533.jpg)
![Pułkownik Paweł Gałązka - Życzenia Wielkanocne 2026 - [VIDEO] Pułkownik Paweł Gałązka - Życzenia Wielkanocne 2026 - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-pulkownik-pawel-galazka-zyczenia-wielkanocne-2026-video-1775247840.png)
![Stefan Krajewski - Życzenia Wielkanocne 2026 - [VIDEO] Stefan Krajewski - Życzenia Wielkanocne 2026 - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-stefan-krajewski-zyczenia-wielkanocne-2026-video-1775248009.png)

![Sylwia Ewelina Makowska - Życzenia Wielkanocne 2026 - [VIDEO] Sylwia Ewelina Makowska - Życzenia Wielkanocne 2026 - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-sylwia-ewelina-makowska-zyczenia-wielkanocne-2026-video-1775302387.png)
Komentarze