Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

KORYTKOWSKA Z DRUGIM „BRĄZEM” MISTRZOSTW POLSKI - 2013

Kolejnym tym razem 9 już medalem w 2013 roku mogą pochwalić się lekkoatleci „PREFBETU ŚNIADOWO” Łomża.
KORYTKOWSKA Z DRUGIM „BRĄZEM” MISTRZOSTW POLSKI - 2013

Kolejnym tym razem 9 już medalem w 2013 roku mogą pochwalić się lekkoatleci „PREFBETU ŚNIADOWO” Łomża. Tym razem o medalową zdobycz postarała się, będąca od dłuższego czasu w wysokiej formie Justyna Korytkowska. Podczas Mistrzostw Polski w biegu ulicznym na 10 km, które odbyły się w Płocku (13.10.2013), nasza biegaczka zajęła 3 miejsce ulegając Dominice Nowakowskiej (KB im. Braci Petk Lębork)- tegorocznej finalistce Mistrzostw Świata na 5000m oraz uczestniczce przełajowych Mistrzostw Świata Agnieszce Mierzejewskiej (Płomień Sosnowiec). Justyna srebrny medal przegrała o zaledwie 6 sekund, natomiast nad 4-tą zawodniczką na mecie Dominiką Napieraj (AZS AWF Wrocław) uczestniczką Młodzieżowych Mistrzostw Europy, miała bardzo bezpieczną przewagą bo aż 51 sekund. Trasa biegu była bardzo wymagająca ponieważ były zbiegi i podbiegi a pod koniec bo od 9-tego kilometra usytuowany był stromy 900-set metrowy podbieg, który bardzo dał się zawodniczkom we znaki. Pomimo ciężkiej trasy Justyna po raz 3-ci w tym roku „złamała” granicę 35-ciu minut (jej rekord życiowy to 34.49min.) uzyskując 34 minuty i 58 sekund.

W tym sezonie Justyna zdobyła już jeden „brąz” - 10 000m(Inowrocław) a medal z Płocka to już 7-my „krążek” z Mistrzostw Polski jaki zdobyła zawodniczka w swojej karierze.

Justyna Korytkowska - Cieszę się z kolejnego medalu, bo pomimo 9-cio miesięcznej przerwy spowodowanej kontuzją i bardzo późnego wznowienia treningu (od 1 marca) udało się na koniec sezonu dojść do wysokiej formy. Trochę szkoda, że forma nie przyszła miesiąc wcześniej bo wtedy udałoby się wywalczyć więcej trofeów, ale i tak trzeba się cieszyć że są 2 medale i forma chociaż na koniec, ale się znalazła.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama