Sanktuarium Miłosierdzia Bożego zgromadziło setki białostoczan podczas Mszy św. inaugurującej powołanie patrona miasta. Siedem tysięcy głosów poparcia zebranych przez Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego oraz zgoda Stolicy Apostolskiej umożliwiły ustanowienie kapłana patronem stolicy województwa podlaskiego. Pomysł, by został patronem, wyszedł od samych mieszkańców miasta.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Białegostoku oraz Bracia Kurkowi.

Komentarze