Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Piątnica nagrodziła najlepszych

W Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy jak co roku nagrodzeni zostali najwięksi dostawcy mleka. W tym roku pucharami zostało uhonorowanych 28 producentów. Spotkanie było także okazją do podsumowania rocznej pracy spółdzielni i przedstawienia dalszych planów jej rozwoju.
Piątnica nagrodziła najlepszych

W Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy jak co roku nagrodzeni zostali najwięksi dostawcy mleka. W tym roku pucharami zostało uhonorowanych 28 producentów. Spotkanie było także okazją do podsumowania rocznej pracy spółdzielni i przedstawienia dalszych planów jej rozwoju.

- Śmiało mogę powiedzieć, że 2012 rok należał do udanych. Najważniejsze, że zrealizowaliśmy wszystkie cele jakie sobie wyznaczyliśmy – powiedział Zbigniew Kalinowski, prezes OSM Piątnica. - Zapewniliśmy dostawcom w dalszym ciągu największą cenę skupu mleka w kraju, czyli 1,53 zł za litr. Poza tym cały czas inwestujemy. Zarówno w Piątnicy jak i w Ostrołęce te inwestycje są bardzo duże - wydaliśmy na nie ponad 70 mln zł. To był olbrzymi wysiłek dla firmy, zarówno finansowy, bo pieniądze trzeba było zgromadzić i organizacyjny, ponieważ chcieliśmy żeby inwestycje były trafione i żeby przyniosły efekty w przyszłości. Teraz zwiększamy zdolności produkcyjne tych produktów, których zamówień nie jesteśmy w stanie zrealizować w pełni i musimy ograniczać się w przyjmowaniu zamówień; jak również nowych asortymentów. Najważniejsze jest to aby firma się rozwijała, a pracownicy byli zadowoleni i dumni z tego co robią.

Spółdzielnia jest firmą o stabilnej pozycji na rynku. Rozwija się systematycznie oferując swoim dostawcom, bardzo dobre warunki współpracy.

Podobnie jak rok temu najwięcej mleka, bo ponad 7 milionów litrów, dostarczyło gospodarstwo Adama i Marty Pietruszyńskich z Łomży (dokładnie 7 587 653 l). Również drugi rok z rzędu drugie miejsce zajęło gospodarstwo Elżbiety i Krzysztofa Banach z Kalinowa (1 806 278 l). Tuż za nimi znaleźli się Monika i Wojciech Kowalewscy z miejscowości Srebrowo (1 702 941 l). Kolejni na liście to: Agnieszka i Tadeusz Brulińscy – (Jakać Borki), Anna i Tadeusz Milewscy (Jakać Borki), Agnieszka i Ryszard Gocłowscy (Czerwin), Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Agromex” (Zalesie), Ewa i Marek Szabłowscy (Szabły Młode) Beata i Janusz Karwowscy (Kosaki), Edyta i Marek Burzyńscy (Bronowo), Emilia i Mariusz Rostowscy (Milewo Łosie), Bogusława i Andrzej Pazik (Przyborowie), Jadwiga i Sławomir Tyszka (Seroczyn), Hanna i Dariusz Burzyńscy (Bronowo), Jadwiga i Stanisław Śliwowscy (Pęsy Lipno), Sylwia i Tomasz Jakaccy (Jakać Borki), Irena i Ireneusz Truszkowscy (Truszki Zalesie), Bożena i Stanisław Tyszka (Olszewo), Maria i Wiesław Jastrzębscy (Duchny Młode), Scholastyka i Bogusław Jankowscy (Kosaki), Elżbieta i Tadeusz Jankowscy (Jakać Borki), Alina i Marek Pupik (Budziski), Sylwia i Krzysztof Podbielscy (Seroczyn), Agnieszka i Andrzej Zdziarscy (Bagatele), Małgorzata i Krzysztof Mieczkowscy (Jakać Borki), Krystyna i Piotr Kadłubowski (Jemielite Wypychy), Alicja i Jan Wiśniewscy (Wiśniewo) i Katarzyna i Tadeusz Olszewscy (Glinki).

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy należy do grona największych i najczęściej nagradzanych w kraju. Działa na terenie sześciu gmin powiatu łomżyńskiego: Śniadowa, Wizny, Piątnicy, Nowogrodu, Miastkowa i Łomży. Mleko do spółdzielni sprzedają również hodowcy z powiatów: ostrołęckiego, kolneńskiego i ostrowskiego.


Podziel się
Oceń

Komentarze