Już tradycyjnie kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości, łomżyńscy szachiści uczcili przy szachownicach. W tym roku w turnieju zorganizowanym przez Klub Szachowy Maraton Łomża najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy, Wojciech Walewski.
W imprezie udział wzięło 31 osób z Łomży, Białegostoku, Ostrołęki i Ostrowi Mazowieckiej. Niestety, nasi zawodnicy nie okazali się zbyt gościnni i najlepszy z gości Dariusz Gadzała z Ostrołęki, zajął dopiero 5. miejsce. Najlepsi z juniorów, Bartosz Kotarski i Patryk Szwajkowski, zajęli odpowiednio 3. i 4. miejsce, tym samym wdarli się przebojem do grona czołowych łomżyńskich szachistów.
W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajął Wojciech Walewski, który notując zaledwie jeden remis, uzyskał 8.5 pkt na 9.0 możliwych. 0.5 punktu straty do zwycięzcy miał Sahib Hasanov, a trzeci był, wspomniany już, najlepszy z juniorów Bartosz Kotarski (6.0 pkt), który wygrał również swoją grupę wiekową chłopców do lat 13. Wszyscy są zawodnikami K. Sz. "MARATON" Łomża.
- W tym roku zabrakło trochę osób spoza Łomży, które dotychczas brały udział w tym turnieju. Częściowo jest to spowodowane tym, że w innych miejscowościach również zorganizowano w tym roku turniej i nasi koledzy grają u siebie. Zabrakło również Moniki Marcińczyk, która wraz z trenerem pojechała do Słowenii, gdzie bierze udział w Mistrzostwach Świata Juniorów. Wszyscy trzymamy za nią kciuki - mówi prezes Maratonu, Grzegorz Kotarski.
Miejsca medalowe w grupach wiekowych zajęli:
Seniorzy:
1. Wojciech Walewski - 8.5 pkt (1. open)
2. Sahib Hasanov - 8.0 pkt (2. open)
3. Dariusz Gadzała - 5.5 pkt (5. open) - UMKS "Wieża" Ostrołęka
Juniorzy:
Chłopcy do 18 lat:
1. Patryk Szwajkowski - 6.0 pkt (4. open)
2. Marcin Łukaszewski - 5.0 pkt (14. open)
3. Piotr Niedbała - 4.5 pkt (15. open)
Chłopcy do 13 lat:
1. Bartosz Kotarski - 6.0 pkt (3. open)
2. Dawid Tadaj - 4.0 pkt (22. open)
3. Dominik Męczkowski - 3.0 pkt (27. open)
Dziewczynki do 13 lat:
1. Zuzanna Kalinowska - 4.5 pkt (18. open) - MUKS Stoczek 45 Białystok
2. Justyna Chojnowska - 4.0 pkt (20. open)
3. Magdalena Łukaszewska - 3.0 pkt (26. open)
Chłopcy do 8 lat:
1. Igor Podstolski - 3.0 pkt (28. open)
Dziewczynki do 8 lat:
1. Karolina Chojnowska - 4.0 pkt (23. open)
(oprac. db)

![Czy warto zostać w Łomży? Młodzież debatowała o przyszłości miasta [VIDEO] Czy warto zostać w Łomży? Młodzież debatowała o przyszłości miasta [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-debata-oxfordzka-w-lomzy-mlodzi-o-przyszlosci-video-1765459198.jpg)
![Koncert Młodych Artystów w Kolnie – Piosenki Agnieszki Osieckiej w świątecznym klimacie [VIDEO] Koncert Młodych Artystów w Kolnie – Piosenki Agnieszki Osieckiej w świątecznym klimacie [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-koncert-mlodych-artystow-w-kolnie-piosenki-agnieszki-osieckiej-w-swiatecznym-klimacie-video-1765472203.jpg)
![Wieczór wigilijny pt. „Podzielmy się opłatkiem” w Galerii Sztuki Iwo Świątkowski [VIDEO] Wieczór wigilijny pt. „Podzielmy się opłatkiem” w Galerii Sztuki Iwo Świątkowski [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-wieczor-wigilijny-pt-podzielmy-sie-oplatkiem-w-galerii-sztuki-iwo-swiatkowski-1765713473.jpg)
![Trzecia edycja konkursu „Nagradzamy NGO” [VIDEO] Trzecia edycja konkursu „Nagradzamy NGO” [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-trzecia-edycja-konkursu-nagradzamy-ngo-1765545369.jpg)

Komentarze