W ramach ogólnopolskiej akcji narodowego czytania „Pana Tadeusza”, w sobotę 8 września, w godzinach od 11:00 do 13:00, na ul. Długiej, przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się publiczna lektura narodowej epopei Adama Mickiewicza.
- Wspólne czytanie zainaugurują władze miasta, zaś wybrane fragmenty kolejnych ksiąg przeczytają przedstawiciele różnych środowisk - informuje Łukasz Czech.
Do głośnego czytania i recytacji ulubionych fragmentów „Pana Tadeusza” organizatorzy zapraszać będą także chętne osoby spośród przybyłych na spotkanie i przechodniów.
Do wzięcia udziału w akcji zachęca Prezydent RP Bronisław Komorowski:- Wspólne czytanie zainaugurują władze miasta, zaś wybrane fragmenty kolejnych ksiąg przeczytają przedstawiciele różnych środowisk - informuje Łukasz Czech.
Do głośnego czytania i recytacji ulubionych fragmentów „Pana Tadeusza” organizatorzy zapraszać będą także chętne osoby spośród przybyłych na spotkanie i przechodniów.
- Poemat „Pan Tadeusz” to nieodłączna część polskiego kanonu kulturowego, który czyni nas wspólnotą. Niech 8 września będzie więc spotkaniem nas wszystkich z językiem ojczystym w najwybitniejszym wydaniu oraz z polskością, której jakże pięknym wyrazem jest „Pan Tadeusz”. Odkrywajmy wartość bycia razem wokół słów i rzeczy pięknych – pisze w specjalnym apelu Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.
W godzinach 9.00-11.00 i 13.00-16.00, w budynku Biblioteki i przed nim, organizatorzy zaprezentują nagranie audio poematu Adama Mickiewicza. Akcji towarzyszyć będzie także wystawa różnych wydań Pana Tadeusza ze zbiorów MBP.
fot.: oss.wroc.pl

![Odkrycie „wodokaczki” nad Narwią. Co dalej z zabytkiem, który przypomniał Łomży o jej historii? - [VIDEO] Odkrycie „wodokaczki” nad Narwią. Co dalej z zabytkiem, który przypomniał Łomży o jej historii? - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-odkrycie-wodokaczki-nad-narwia-co-dalej-z-zabytkiem-ktory-przypomnial-lomzy-o-jej-historii-v-1776776116.png)
![Bułgarsko‑polskie „Ścieżki słowiańskiej jedności” w Łomży - [VIDEO] Bułgarsko‑polskie „Ścieżki słowiańskiej jedności” w Łomży - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-bulgarsko-polskie-sciezki-slowianskiej-jednosci-w-lomzy-video-1776252672.png)
![Rodzinna opowieść o sztuce. Wernisaż, który połączył pokolenia - [VIDEO] Rodzinna opowieść o sztuce. Wernisaż, który połączył pokolenia - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-rodzinna-opowiesc-o-sztuce-wernisaz-ktory-polaczyl-pokolenia-video-1776442422.jpg)
![Łomża. Młodzi pokazali swój biznesowy potencjał - [VIDEO] Łomża. Młodzi pokazali swój biznesowy potencjał - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-lomza-mlodzi-pokazali-swoj-biznesowy-potencjal-video-1776258101.png)
![Samorząd województwa podlaskiego przekazał kolejne środki na rozwój sportu. - [VIDEO] Samorząd województwa podlaskiego przekazał kolejne środki na rozwój sportu. - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-samorzad-wojewodztwa-podlaskiego-przekazal-kolejne-srodki-na-rozwoj-sportu-video-1776443816.png)
Komentarze